Повратак на минут пре краја за нову победу

© AP Photo / Darron CummingsБостон Индијана
Бостон Индијана - Sputnik Србија, 1920, 26.05.2024
Кошаркаши Бостона савладали су Индијану у трећем мечу финалне серије Источне конференције резултатом 114::111. Брејком су Селтикси дошли до предности од 3:0 и сада им фали само једна победа за велико финале.
Пуних 15 година Бостон Селтикси чекају на НБА титулу, а сада се чини да су јој све ближе јер и када делује да падају они се врате и победе.
То је био случај и у трећој утакмици са Индијаном у којој су кошаркаши домаћег тима у једном тренутку током друге деонице имали и великих плус 18.
Већи део утакмице Индијана је одржавала предност која је ибла двоцифрена и у завршници треће четвртине, али све се променило на минут и 12 секунди до краја када су се Селтикси вратили на невероватан начин.
Серијом од 8:0 направили су преокрет и тако славили, после две утакмице на домаћем, и на гостујућем терену.
До ове победе Бостон је предводио Џејсон Тејтум са 36 поена, десет скокова и осам асистенција, а пратио га је Џејлен Браун са 24 поена.
На другој страни највише се истакао Ендрју Нембхард са 32 поена, четири скока и девет асистенција.