Кнежевић одбранио Кнежевину /видео/

© AP Photo / Hassan AmmarШарл Леклер Ферари
Шарл Леклер Ферари - Sputnik Србија, 1920, 26.05.2024
Возач Ферарија Шарл Леклер освојио је Велику награду Монака, у свом родном Монте Карлу, на осмој трци овогодишњег шампионата Формуле 1.
Џон Мекинро и Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 26.05.2024
Славни Американац поручује: „Новаку није лако – он долази из Србије“
Леклер је искористио пол позицију и заслужено је стигао до првог тријумфа у овој сезони. Он је први пут у каријери победио на ВН Монака.
Друго место освојио је возач Мекларена Оскар Пијастри, а трећи је био Шпанац Карлос Саинц из Ферарија.
Четврто место припало је Британцу Ланду Норису из Мекларена, а пету позицију је освојио Џорџ Расел из Мерцедеса.
Актуелни светски шампион у Ф1 возач Ред Була Макс Ферстапен био је шести. Бодове су још освојили Луис Хамилтон из Мерцедеса, Јуки Цунода из екипе РБ, Александар Албон из Вилијамса и Пјер Гасли из Алпина.
Трка је била прекинута нешто више од 40 минута због инцидента у првом кругу. Инцидент се догодио када је возач Хаса Кевин Магнусен ударио у болид Ред Була Серхија Переса. Возач Ред Була је закачио Ника Хулкенберга из Хаса, а потом је ударио у заштитну ограду.
Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 169 бодова, док је Леклер други са 138.
Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена деветог јуна за ВН Канаде.