Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Француз показао зубе Ђоковићу – Новак победом кренуо у одбрану титуле на Ролан Гаросу

Новак Ђоковић, најбољи тенисер свих времена, успешно је започео одбрану титуле на Ролан Гаросу победом над Французом Пјер-Игом Ербером.
Ђоковић је победио у три сета, са 6:4, 7:6, 6:4, а у наредној рунди га чека Шпанац Роберто Карбаљес Баена који је претходно савладао Константа Лесијена.
Ђоковић је одлично ушао у дуел, направио је брејк на време у првом сету и сигурном игром га завршио у десетом гему.
Одмах после паузе је направио брејк, Ербер је узвратио за изједначење, није Ђоковић успео да упише нови па је сет отишао у тај-брејк.
Ђоковић се нашао на свом терену, наметнуо је ритам и повео са 2:0, а нови тај-брејк, у трећем сету, српски тенисер је спречио у десетом гему, искористивши прву брејк, сет и меч лопту за коначан крај тешког дуела и пласман у другу рунду турнира на ком брани титулу.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
23:02 28.05.2024
6:4, 7:6, 6:4 - Крај! Победа Ђоковића!
Први поен је припао Новаку, у другом је уследила размена коју је Ербер окончао форхенд паралелом, али је затим промашио два сервиса за вођство Ђоковића од 30:15.
Спектакуларним сервисом, уз помоћ подлоге, Ербер је изједначио, саплео се Ђоковић у наредном поену при покушају стизања кратког волеја па је Француз преокренуо.
Новак је прошетао до клупе да поправи опрему, добио је звиждуке публике, а он им је запушио уста форхенд паралелом за изједначење.
Из трећег сервиса после погођеног врха мреже Ербер је повео, али је затим промашио после велике борбе на мрежи.
Бриљантним клизећим ударцем Ђоковић је стигао до прве меч лопте коју је и искористио због дупле сервис грешке ривала.
22:53 28.05.2024
6:4, 7:6, 5:4 - Убедљив Новак
Ни промил шансе ривалу да запрети.
22:50 28.05.2024
6:4, 7:6, 4:4 - Ербер одличан
Напао је Ђоковић други сервис ривала, али је Ербер имао добро решење на мрежи.
Уз помоћ врха време Новак је изједначио, није успео да врати наредни форхенд, а новим волејем Ербер је стекао две прилике да заврши гем.
Успео је из прве.
22:45 28.05.2024
6:4, 7:6, 4:3 - Ђоковић одбранио сервис
Није било сјајно, али је било учинковито.
22:43 28.05.2024
6:4, 7:6, 3:3 - Ербер убедљив
Без изгубљеног поена.
22:39 28.05.2024
6:4, 7:6, 3:2 - Новак сигуран
Повео је Ербер са 30:15, Ђоковић је преокренуо и завршио гем.
6:4, 7:6 - И други сет за Новака!
Отворио је Новак тај-брејк поеном на сервис ривала, уследила су још два, Ербер се уписао у наредном, али није дозволио противнику да направи низ и повео је са 5:1.
Смањио је Француз, али је затим Новак стигао до сет лопти.
Прву није искористио, али другу јесте!
22:07 28.05.2024
6:4, 6:6 - Новак одвео сет у тај-брејк
Победник сета ће бити одлучен у додатном периоду.
6:4, 4:5 - Француз и даље као зид
Не може Ђоковић да пробије одбрану ривала.
21:50 28.05.2024
6:4, 4:4 - Новак држи егал
Ербер је продужио гем, али без опасности.
21:42 28.05.2024
6:4, 3:4 - И даље без шансе за Ђоковића
Проблеми са балансом за Ђоковића за две грешке, Ербер осваја и трећи поен, а потом завршава гем.
6:4, 1:2 - Новак пропустио брејк шансу
Бриљантним форхендом Ђоковић је продужио гем, а пасинг ударцем и изједначио на 40:40.
Уследила је реприза за брејк лопту, али је није искористио погодивши мрежу из бекхенд паралеле.
Комбинацијом сервиса и форхенда Ербер је повео и потом завршио гем.
21:21 28.05.2024
6:4, 1:1 - Француз узвраћа!
Агресивни Француз је стекао две брејк лопте, а Ђоковић му је поклонио брејк већ у првој прилици.