Кадети Србије преко Аустрије до полуфинала Европског првенства! /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта  - Sputnik Србија, 1920, 29.05.2024
Кадетска репрезентација Србије на крилима двоструког стрелца Ђорђа Ранковића прескочила је и Аустрију и пласирала се у полуфинале Европског првенства у Ларнаки. Орлићи су славили резултатом 3:2, иако су први гол примили већ у 23. секунди меча, да би у наставку комплетирали потпуни преокрет.
Кадети Србије, играчи узраста до 17 година, лоше су отворили меч против вршака из Аустрије, који су преко Адејенужуреа пронашли пу то мреже.
Тамнопути нападач издржао је дуел са Стојановићем и затресао је мрежу Јовановића из непосредне близине.
Ученици селектора Јована Дамјановића нису пали психолошки, већ су експресно, већ у четвртом минуту узвратили преко Ђорђа Ранковића. Исти играч погодио је у судијској надокнади првог полувремена ефектним ударцем за тотални преокрет.
Тим резултатом отишло се на велики одмор.
У наставку је Србија преко Михајла Цветоквића на аистенцију Костова стигла до предности од два гола - 3:1.
Све што су Аустријанци до краја сусрета успели да ураде јесте да смање предност Орлића на 3:2. Сусрет је продужен чак шест минута, играло се осам, јер је Урош Ђорђевић у 94. минуту дубио директан црвени картон због оштрог старта.
Бројчано славија Србија успела је да издржи налете Аустријанаца и да се пласира у полуфинале Европског првенства на Кипру.
Наредни ривал Орлићима биће победник дуела - Пољска - Португалија, који је на програму у четвртак, док је полуфинале заказано за недељу.
Други пут у последње три године у овом узрасту Србија ће бити актер полуфинала ЕП.