Митровић затресао мрежу и оставио Роналда у сузама /видео/

© AFP 2023 / FAYEZ NURELDINEАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 31.05.2024
Александар Митровић, српски фудбалер, постигао је гол у раној фази финала Купа краља између Ал Хилала и Ал Насра. Спектакуларно финале завршено је после продужетака и пенала уз три црвена картона, а славио је Ал Хилал 2:1.
Можда је Кристијано Роналдо ове сезоне имао највише голова у првенству Саудијске Арабије, али Александар Митровић је својим головима одвео Ал Хилал до титула, најпре у лиги, а потом и у Купу.
Најбољи стрелац у историји репрезентације Србије мрежу је затресао већ у седмом минуту после асистенције Малкома.
У свом стилу Митровић је лопту захватио главом и то у трку и послао је право у мрежу противника за 1:0.
Ал Хилал је чувао предност све до 88. минута када је Јахја постигао гол за изједначење и уједно претворио финале у праву драму.
До саме завршнице оба тима играла су са десет играча због црвених картона, а онда је Ал Хилал остао са деветорицом и тако играо продужетке.
Морали су да одлуче пенали, а ту је још једном био прецизан Митровић. Затресао је мрежу и Роналдо, али није успео да спречи пораз свог тима. После велике борбе Александар Митровић и Сергеј Милинковић Савић изборили су још један трофеј ове сезоне.
Док су Срби славили, славни Роналдо је плакао, јер им опет није могао ништа.