Реал Мадрид - Sputnik Србија

Зна се ко је краљ – Дортмунд промашивао, Реал 15. пут на крову Европе!

У свету фудбала ништа ново – Реал је поново на крову Европе, и то 15. пут! У финалу Лиге шампиона на култном Вемблију победили су Борусију Дортмунд резултатом 2:0. „Милионери“ су се испромашивали у првом, да би их Мадриђани нокаутирали у другом полувремену.
Изгледа да је фудбал игра у којој увек побеђује Реал Мадрид. У то се 1. јуна у Лондону уверила Борусија Дортмунд и читав фудбалски свет.
Зашто?
Зато што су Немци имали више од игре у првих 45 минута, зато што су имали сјајсет прилика и стативу Филкруга у 23. минуту, али нису казнили Мадриђане.
Реал је био у нокдауну, низали су се покушаји Адејемија, Филкруга, Бранта и осталих, да би концентирсани Куртоа који је заменио болесног Украјинца Луњина, држао краљевски клуб у животу.
Мреже су до полувремена мировале, да би у наставку сусрета на Вемблију дошло до потпуног преокрета када су дешавања на терену. Полако али сигурно, Реал је преузимао иницијативу, Дортмунд је остајао без снаге и без јасне концепције игре.
Као да их је Реал пустио да се уморе, а онда им је сурово пресудио. Мора се признати, први гол пао је ни из чега! Уругвајац Валверде шутирао је из нехата из велике даљине, лопта је била толико непрецизна, да би вероватно завршила негде у ауту, али ју је закачио један од играча Борусије Дортмунд и Реал је добио поклон корнер.
А тада, на дело ступа мајстор фудбалске игре Тони Крос, који после Европског првенства у Немачкој иде у заслужену пензију.
Савршено је центрирао, толико савршено да је погодио у главу 173 центиметра високог Данија Карвахала који је лопту сместио иза леђа Кобела.
Дортмун је био на коленима, а краљ пред новим крунисањем. И како то раде велике и искусне екипе, ускоро је уследила "овера". На 2:0 повисио је Винисијус Жуниор у 83. минуту на асистенцију Џуда Белингема.
Славље је могло да почне у колевци фудбала где је Реал по невероватни 15. пут постао првак Европе.
Лига шампиона - Sputnik Србија, 1920, 01.06.2024
„Милионери“ су зидали снове и новац сачували за трубаче
22:57 01.06.2024
95' - КРАЈ! Реал је шампион Европе!
Реал Мадрид победио је резултатом 2:0 Борусију Дортмунд у финалу Лиге шампиона.
22:55 01.06.2024
94' - Васкез је на терену
Винисијус је напустио терен, како би уступио место Лукасу Васкезу.
22:52 01.06.2024
90' - Још пет минута
Пет минута дели Реал од тога да по 15. пут постане првак Старог континента.
22:49 01.06.2024
88' - Гол Дортмунда - ипак офсајд!
Филкруг је затресао мрежу, али је линијски судија оправдано подигао заставицу.
22:47 01.06.2024
85' - Двострука измена Реала
Модрић и Хоселу су на терену, изашли су Крос и Белингем.
22:44 01.06.2024
83' - ГООООЛ! Родриго погађа за 2:0!
Дортмунд је на коленима, Реал стиже до два гола предности преко Винисијуса Жуниора.
22:43 01.06.2024
81' - Распуцао се Реал
Сад је Камавинга ставио на муке Кобела.
22:41 01.06.2024
80' - Кобел брани
Крос је опробао ударац из слободњака, а Кобел био на месту.
22:39 01.06.2024
77' - Белингееееем, какав промашај
Са девет метара је Енглез шутирао и лопта је отишла поред гола. Реал је могао лако да дуплира предност.
22:36 01.06.2024
74' - ГООООЛ! Реал води!
Дани Карвахал је стрелац после корнера који је извео Тони Крос.
22:34 01.06.2024
68' - Белингем упропастио велику шансу
Могао је Реал до предности након шансе у којој се нашао Џуд Белингем.
22:25 01.06.2024
63' - Филкруг ставио на муке Куртоу
Поново је нападач ДОртмунда натерао Куртоу да спасава Реал.
22:19 01.06.2024
57' - Карвахал запретио
Могао је Реал до предности преко Данија Карвахала који је шутирао снажно из шеснаестерца, али је Кобел био одлично постављен.
22:17 01.06.2024
55' - Реал се ослободио притиска
Дортмунд је имао далеко већи број прилика, али како одмиче друго полувреме тако Реал преузима иницијативу.
22:11 01.06.2024
49' - Сјајна одбрана Кобела
Крос је тукао директно из слободног ударца, а Кобел је сјајно одбранио и послао лопту у корнер.
22:10 01.06.2024
48' - Шанса за Реал
Хумелс је у опасној зони фаулирао Винисијуса. Крос ће запретити из изгледне позиције.
22:08 01.06.2024
46' - Почело је друго полувреме
Дортмунд је имао далеко више прилика од Реала у првом полувремену.
21:50 01.06.2024
45+4' - ПОЛУВРЕМЕ
Нема голова на Вемблију у финалу између Реала и Дортмунда.
21:46 01.06.2024
45' - Још четири минута
Прво полувреме очекивано је продужено због прекида у првом минуту када су на терен утрчали навијачи.
21:42 01.06.2024
41' - Брани Куртоа
Сабицер је опробао ударац са дистанце, а голман Реала се пружио колико је дуг и успео је да лопту скрене у корнер.