Србија освојила Европско првенство!

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 09.06.2024
Репрезентација Србије освојила је Европско првенство у Сарајеву у мини-фудбалу, након што је у финалу победила Румунију после бољег извођења пенала.
У чувеној сарајевској Скендерији исписана је историја. Српски тим у мини-фудбалу први пут био је актер Европског првенства и успео је да освоји прво место.
Орлови су повели голом Александра Игњића у 21. минуту, што је био његов трећи погодак на турниру, да би Андреј Балеа погодио за изједначење.
Како после регуларних 50 минута није било победника, а резултат је био 1:1, тако се приступило пеналима.
Више знања, среће и концентрације у пенал-лутрији имали су српски фудбалери, који су славили на крају резултатом 10:9.
Да подвиг буде још већи, Србија се у Сарајеву попела на кров Европе у мини-фудбалу преко петоструких европских првака и актуелних првака света.
Орлови су на путу до првог места после успешно преброђене групне фазе, елиминисали Мађаре (4:1) у осмини финала, затим Белгију у четвртфиналу с великих 4:0, а у полуфиналу разбијена је дословце Француска резултатом 5:0.