ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Шпанија - Италија - Sputnik Србија

Свима по бод у „нашој“ групи Ц – Шпанци бољи од Италијана

У другом колу групне фазе Европског првенства у групи Ц обе утакмице завршене су истим резултатом – 1:1. Наша репрезентација изборила је реми са Словенцима голом Луке Јовића у петом минуту надокнаде, док су Данска и Енглеска такође ремизирале. На крају су Шпанци надиграли Италијане са 1:0.
Кренимо редом...
Фудбалери Србије одиграли су 1:1 (0:0) против Словеније у другој утакмици Европског првенства у Немачкој.
Словенија је водила од 69. минута после гола Жана Карничника, а спас и бод Србији донео је Лука Јовић у 95. минуту утакмице! Одлично је одреаговао и на другој стативи погодио после корнера.
Прво полувреме је прошло у знаку Словеније која је ређала шансе, била много опаснија, а чак је и погодила стативу преко Елшника. Орлови су били безопасни у највећем делу времена, а можда су највеће шансе за гол имали после шансе Митровића.
На старту другог полувремена Орлови су приказали одличну игру, било је ту опасних напада, Митровић је претио главом, а могли су Словенци и да постигну аутогол када је Бијол погрешио после центаршута Гаћиновића.
Касније је и Шешко опробао ударац са дистанце, а Рајковић је одлично одреаговао и спасио гол.'
Ипак, у 69. минуту Словенија је успела да дође до гола, Карничник је прошао сјајно, претрчао цео терен и на другој стативи постигао гол за 1:0.
Али, одговор је стигао у последњем моменту, у последњој секунди утакмице, Јовић је погодио за 1:1 главом после корнера и сада су Словенци на два бода, док је Србија на једном боду.
Имамо шансе за пролазак групе.
Фаворизовани Енглези у досадашњем делу шампионата нису оправдали очекивања. И поред примљеног гола Данци су се показали као озбиљна екипа која може да нападне играче Гордог албиона. На крају је било 1:1.
Од почетка меча су показивали амбицију да се не бране од енглеских звезда, већ да тимском игром парирају на терену. Рани гол Харија Кејна није их у томе пореметио – наставили су да покушавају да игру пребаце на половину противника.
Такав приступ донео им је неколико полушанси, посед лопте, а у 34' и фантастичан гол који је постигао Мортен Хјулманд после одличног шута са 25 метара. Лопта је закачила стативу и Пикфорд није имао никакве шансе.
До полувремена је Данска покушала да игра у истом ритму, а Енглеска да одговори преко својих брзих играча, али је то отварало полуприлике за противника које Данци нису искористили.
У наставку меча гледали смо отворену игру на обе стране. Иако су Енглези имали мало више лопту у свом поседу, Данци су имали више шутева ка голу. Енглески напади нису били довољно конкретни, а једна од ситуација где су запретили била је статива Фила Фодена у 56'.
До краја утакмице није било стопостотних прилика ни на једној страни, иако је субјективни осећај да су Данци били ближи победи.
После два одиграна кола, Енглеска остаје на првом месту са 4 бода, Данци и Словенци имају по два, док је наша репрезентација на зачељу са једним освојеним бодом. Победа у последњем колу против Данске донела би Орловима пролаз у елиминациону фазу такмичења.
На крају дана играли су Шпанци и Италијани.
Шпанци су славили са 1:0 (0:0) против Италијана, а утисак је да је разлика могла да буде и већа.
Шпанци су били бољи ривал у првом полувремену, а посебно су на почетку имали две добре шансе.
Прво је Педри пробао у другом минуту, али му је Донарума одбранио. Донарума је био на још већем задатку у 10. минуту, али је тада Вилијамс промашио зицер и пропустио велику прилику.
Италијани су се базирали на игри из контранапада, али није им то полазило за руком. Може се рећи да им је Донарума донео 0:0 на крају првог полувремена.
Све време је Шпанија била боља, Педри је промашио прилику на старту другог полувремена, а онда је Италија постигла аутогол, тачније погреши је Калафијори и тако су Шпанци повели са 1:0 у 55. минуту.
Имали су још прилика до краја меча, Вилијамсје погодио пречку, а свакако три бода одлазе на адресу која је то више заслужила.
И Шпанци су прошли у наредну рунду, имају две победе у два меча.
Токове мечева пратите уз Спутњик, а у рубрици Садржај одаберите своју омиљену утакмицу.

ШПАНИЈА – ИТАЛИЈА
90' – КРАЈ
Крај утакмице, Шпанија је савладала Италију са 1:0!
80' – Мирнији део игре
Италијани су пробали преко Пелегринија, а Шпанија контролише игру и чува резултат - 1:0
71' – Пречка!
Вилијамс је јако лепо прошао са леве стране, ушао унутра и онда погодио пречку. Јако је била Шпанија близу да повиси предност. Остаје 1:0
60' – Јамал
Какав шут Јамала, момак од 16 година је упутио сјајан ударац, замало да подигне предност репрезентације Шпаније - 1:0
55' – Аутогол, води Шпанија!
Шпанци воде после аутогола Италијана - 1:0! Заслужено воде Шпанци, Калафијори је погрешио. Могла је Црвена фурија и раније до предности.
52' – Педри у шанси
Педри је шутирао, лопта је прошла мало поред стативе, а пре тога је Кукуреља добро прошао. Шпанци дефинитивно бољи - 0:0
46' – Оштар старт
Кристанте је оштро стартовао над Родријем, није то било нимало наивно. На семафору стоји 0:0
45' – Полувреме
После 45 минута игре резултат је 0:0. Шпанци су били бољи, Донарума је сачувао гол актуелног првака Европе.
37' – Без голова
И даље нема голова у Гелзенкирхену, Шпанија је опаснија, док Италија покушава највише из контранапада. За сада неуспешно.
25' – Руизов ударац
Донарума је сада спасио Италијане после сјајног шута Фабијана Руиза. Остаје 0:0. Бољи Шпанци на вечерашњем дуелу.
19' – Вилијамс расположен
Нико Вилијамс пробија по левој страни напада Шпаније, прави Италијанима много проблема вечерас. Да је искорситио шансу у којој се нашао био би апсолутни херој досадашњег тока дуела - 0:0
10' – Зицер за Шпанце
Вилијамс се нашао у стопостотној шанси, али је шутирао главом поред гола. Имали су Италијани среће - 0:0
2' – Одлична шанса
Педри је био у шанси, али брани Донарума. Опасно су запретили Шпанци већ у 2. минуту утакмице. Остаје 0:0
1' – Почела је трећа утакмица дана, дуел Шпанаца и Италијана
Ево и састава две екипе.
ДАНСКА – ЕНГЛЕСКА
КРАЈ! Меч је завршено резултатом 1:1
90' – Играће се још 4 минута
85' – Данци притискају у финишу
84' – Велика шанса Данске!
Запретили су Данци, али је лопта завршила у корнеру. После ударца из угла, опет опасност за Пикфорда.
82' – Данска покушава двоструком изменом
Излазе Ериксен и стрелац гола за Данску Хјулманд, улазе Андреас Сков Олсен и Кристијан Нојргад.
74' – Шут Хојберга
Из мирног позиционог напада Данска покушава преко Хајберка из велике даљине, али Пикфорд успева да одбије лопту која је ишла у гол. У наставку акције жути картон добија Меле због фаула над Бовеном.
69' – Саутгјет мења највеће звезде
Енглеска нема решење, па се селектор Енглеске одлучио за троструку измену. Терен су напустили Кејн, Сака и Фоден, уместо њих Езе, Воткинс и Бовен.
68' – Данци прете после корнера
После корнера Ериксена, лопта од одбитка долази до Дамскгарда, који покушава са 20 метара, али је Пикфорд добро позициониран.
67' – Нова измена у редовима Данске
Хојлунд излази, улази Полсен.
64' – Шут за Данску
После одбијене лопте од енглеске одбране, на лопту налеће Ериксен, који из солидне ситуације шутира преко гола.
62' – Жути картон за Галагера
Добио га је за старт над Кристенсеном.
59' – Још један шут Енглеске
Енглези поново покушавају по десној страни преко Саке, који је после соло продора покушао из даљине, али није било посла за данског голмана.
57' – Двострука измена у редовима Данаца
Изашли су Кристијансен и Винд, на терену су Бах и Дамсгард.
56' – Фоден погађа стативу!
Сака је продро по десној страни и проиграо Фодена, који са 20 метара погађа леву стативу голмана Шмајхела.
54' – Прва измена код Енглеза
Терен напушта Трент Александар Арнолд, мења га Конор Галагер.
53' – Енглеска припретила
Сака је био бржи од свог чувара и покушао је главом, али лопта иде ван оквира гола.
46' – Почело је друго полувреме
И поред неубедљиве игре Енглеза у првом полувремену, Саутгејт није правио измене на полувремену. Данци настављају у истом ритму.
45' – ПОЛУВРЕМЕ: Данска – Енглеска 1:1
У првом полувремену Данска конкретнија.
44' – Још један солидан напад Данске
После повратног паса шут Хојбјерга са велике удаљености али право у добро постављеног Пикфорда.
38' – Данци настављају да прете
После шута стрелца изједначујућег гола, лопта завршава у корнеру. Добар центаршут Ериксена на другу стативу, али лопта после шута иде преко гола.
34' – ГООООЛ! ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ!
Мортен Хјулманд! После додавања Ериксена, Хјулманд је опалио са 25 метара, и лопта од стативе улази у гол Пикфорда. Енглеска – Данска 1:1
Данци славе гол за изједначење против Енглеске - Sputnik Србија
32' – Шанса за Данску
Шут Винда је блокиран, од свега само корнер, први на утакмици. Извео га је Ериксен, али је судија свирао фаул у нападу.
30' – Данска у високом пресингу
Енглези се муче да отворе напад.
27' – Жути картон за Вестергарда
Данац је фаулирао Саку на 40 метара од свог гола у жељи да спречи брзоногог репрезентативца Енглеске.
23' – Данци покушавају да се врате у меч
Последњих неколико минута Данска покушава да позиционим нападима дође до шеснаестерца Енглеске, али без озбиљног ударца ка голу Пикфорда.
18' – ГОООООЛ! Хари Кејн доноси вођство Енглеској
После сјајног утрчавања Вокера по десном боку који је ушао у шеснаестерац, успео је да протури лопту до Кејна коме није било тешко да матира голмана Шмајхела.
Хари Кејн прославља гол против Данске - Sputnik Србија
13' – Прилика за Фодена
Вокер са десне стране додаје до Фодена, који диблингом ослобађа себи простор за шут, али шутира преко гола. Солидна прилика за Енглезе. И даље 0:0
10' – Данска изненађујуће мирна на лопти
Засад без већих прилика на обе стране.
1' – Почео меч Данске и Енглеске
Већ у првом нападу Данци су упутили шут ка голу.
Мечу присуствује и принц Вилијам од Велса.
Ово су састави Данске и Енглеске:
08:16 20.06.2024
СРБИЈА – СЛОВЕНИЈА
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 20.06.2024
ЕУРО 2024
Јовић нас сачувао „у животу“ – гол у 95. минуту за спас Орлова!
08:15 20.06.2024
Добро дошли!
Пред нама је узбудљив дан на Европском првенству. Од 15 часова пратимо Србију против Словеније, затим ће се од 18 такође у групи Ц састати Данска и Енглеска, а за 21 час резервисан је спектакл односно дуел Шпаније и Италије.