Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.

„Златни брк“ за „холандског лава“ – заслужио је!

© AP Photo / Ariel SchalitМемфис Депај
Мемфис Депај - Sputnik Србија, 1920, 07.07.2024
Мемфис Депај није се уписао у стрелце у шестоминутном преокрету Холандије против Турске (2:1), вредном полуфинала Европског првентва, али је његова асистенција Де Фрају и снажан допринос на терену био довољан да му Драгослав Степановић додели Спутњиков „Златни брк“.
Отишао је „Златни брк“ у руке „холандског лава“, јер је подсетио на старе дане, када је жарио и палио у дресу ПСВ-а из Ајндхове, после чега је изборио трансфер у Манчестер јунајтед.
Степи се, као и увек, одазвао позиву спортске редакције Спутњика Србија и са радошћу прихватио идеју да проглашава најбоље играче утакмица на Европском првенству.
Симболично, „награду“ смо назвали Златни брк по заштитном знаку легендарног Степија, брковима који имају посебан статус и у Немачкој, домаћину Европског првенства.
Асистенција Мемфиса Депаја, који преко целих леђа има истетовираног лава, била је довољна да превагне у корист нападача Лиона у односу на репрезентативног саиграча Кодија Гакпа, ком на крају није приписан победоносни гол, већ је УЕФА преиначила у аутогол Мулдура.
„Хтео сам Арди Гулеру или Јилмазу да доделим ту титулу играчу утакмице, јер су подигли ову Турску до неосвојивих висина, али су Холанђани све окренули на своју страну за само шест минута. Био сам приморан да бирам између Депаја и Гакпа, али голови не треба да одлучују и зато ми се чини да је Депај у свим утакмицама Холандије на ЕП показао да је лидер. Показао је вредности које су довеле његов тим далеко, у полуфинале, нарочито у шпицу. Мемфис ради свих 90 минута и највише је запослен од свих играча у шпицу на једној утакмици“, објаснио је свој избор чувени „брка“ Драгослав Степановић, по ком и ова награда Спутњика „Златни брк“ носи име.
Мемфис је на својим леђима попут лава спровео Холандију до полуфинала, а тамо је у среду очекује двобој са Енглеском, која је после пенал-лутрије избацила Швајцарску.