Звезда рутински почела одбрану титуле – лагана „четворка“ против Уба

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер фудбалера Црвене звезде Владан Милојевић
Тренер фудбалера Црвене звезде Владан Милојевић  - Sputnik Србија, 1920, 20.07.2024
Фудбалери Црвене звезде успешно су започели одбрану титуле у Суперлиги Србије. У првом колу екипа Владана Милојевића дочекала је и савладала Јединство из Уба са 4:0 (2:0).
Оба гола за Црвену звезду постигао је Шериф Ендиаје, у 18. и 23. минуту, тако да је суштински већ тада било решено питање победника овог дуела.
У наставку дуела у стрелце су се уписали и Александар Катаи у 54. минуту, као и Бруно Дуарте у 69.
Звезда је утакмицу против дебитанта у Суперлиги решила за само пет минута, а стрелац прва два гола био је Шериф Ендиаје. Сенегалцу је у 18. минуту асистирао Огњен Мимовић, а у 23. Лука Илић. Трећи гол дао је Александар Катаи у 54. минуту. После додавања Хванг Ин Бома, капитен Звезде је рутински матирао голмана гостију Вукашина Јовановића, прецизним ударцем са ивице шеснаестерца.
У 69. минуту Бруно Дуарте је дао гол за Звезду на дебију, само минут после уласка у игру. Бразилац је натрчао на одбијену лопту и рутински је послао у мрежу са неких седам метара.
Црвена звезда у другом колу дочекује лучанску Младост, док ће Јединство у Лазаревцу дочекати Партизан.
У осталим утакмицама дана Чукарички је надиграо Раднички из Ниша са 2.0, док је ОФК Београд после преокрета савладао Младост са 2:1.