Циркус у Паризу какав се не памти! /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2024
Једна од најбизарних ситуација у историји фудбала и Олимпијских игара виђена је на старту Олимпијског турнира, пошто је ВАР после два сата поништио гол Аргентине, па је Мароко славио у првом колу Б групе.
Поништен је гол Кристијана Медине у 90+16. минуту за 2:2, а реакција ВАР-а уследила је тек два сата касније јер је главни судија "одсвирао крај" због нереда на трибинама.
После још два сата, односно укупно четири сата и 16 минута играчи су се вратили на терен, где је само констатовано да нема гола и да је Мароко победио 2:1.
Стрелац за Аргентину био је Ђулијано Симеоне у 68. минуту, а голове за Мароко постигао је Софијан Рахими у 45+2. и 51. минуту.
Мароко је славио једну од најбизарнијих победа у историји Олимпијских игара, а Гаучоси су бесни напустили терен.

"Ово је највећи циркус који сам видео у свом животу", љут је селектор Аргентине Хавијер Маскерано.

Ово заиста не иде на част Олимпијским играма у Паризу, а цео свет је затечен свиме што се догодило.