Партизан пред Матићем умало бацио „петарду“ на Убу – Звезда једва избегла пораз

© Sputnik / Лола ЂорђевићДетаљ 172. вечитог дербија
Детаљ 172. вечитог дербија - Sputnik Србија, 1920, 27.07.2024
Фудбалери Партизана убедљиво су савладали Јединство са Уба резултатом 4:0, док је Црвена звезда у самој завршници успела да спречи пораз против Младости из Лучана и изједначила је на 2:2
Док је на Убу Партизан почео да правда улогу фаворита већ у другом минуту, фудбалери Црвене звезде су у Београду рано упали у проблеме.
После само два минута игре судија је свирао пенал за Партизан, а са беле тачке био је прецизан Бибарс Натхо.
Црно-бели предност су увећали у 27. минуту голом Немање Трифуновића. Резулат је после 45 минута игре остао 2:0, а потом је Партизан наставио да доминира у другом полувремену.
У 52.минуту за 3:0 погодио је Ђорђе Јовановић. Прошло је једва 15 минута, а Јовановић је потом још једном затресао мрежу и својој екипи донео великих 4:0. Могла је да се догоди и петарда, али је у 75. минуту Зубаиру поништен гол. Тако је Јединство Немање Матића успело да спречи пет погодак гостију, а легендарни српски фудбалер све је то испратио са трибина.
За то време Звезда се мучила. Ендиаје, фудбалер Младости, свом тиму донео је предност у 19. минуту, а онда је нови шок за црвено-беле уследио у 38. минуту када је мрежу затресао Никола Ђирковић.
С обзиром да су били у проблему Звездиним фудбалерима последња нада стигла је у 68. минуту када је Љубомирац добио црвени картон и тако црвено-беле оставио са играчем више.
У самој завршници Звезда је успела да дође до бода. Најпре је за 2:1 погодио Бруно Дуарте, да би изједначујући гол постигао Ендиаје на асистенцију Дуартеа.
Андреј Барна - Sputnik Србија, 1920, 27.07.2024
Андреј победио тумор, хтео да дигне руке од пливања и за Спутњик поручује: „Хоћу у финале!“
Бојана Дрча - Sputnik Србија, 1920, 27.07.2024
Бојана за Спутњик: Противници имају „главобољу“ када треба да играју против Србије
Кошаркашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 27.07.2024
Маша Јанковић за Спутњик: Мала земља, али велики тим – играње за Србију остварење највећег сна