Никола Јокић - Sputnik Србија

Орлови поражени од Америке – одбојкаши од Француске, Лајовић од Немца, победа кошаркашица

Другог дана актуелног такмичења Дамир Микец наступао је у финалу дисциплине десет метара ваздушни пиштољ, џудиста Страхиња Бунчић изгубио је у борби за бронзану медаљу, ватерполисти су победили, пораз су уписали и кошаркаши од Америке, односно одбојкаши од Француске, као и Душан Лајовић. На крају су славиле кошаркашице.
Тина Крајишник - Sputnik Србија, 1920, 28.07.2024
ОИ 2024
Тина Крајишник за Спутњик: Боже здравља – до финала!
Српски одбојкаш Александар Атанасијевић - Sputnik Србија, 1920, 28.07.2024
Атанасијевић за Спутњик: Нека потез попут оног Вањиног буде на нашој страни
Дан није био претерано успешан. Мушка кошаркашка репрезентација поражена је од САД са 110:84, а одбојкаши од Француске са 3:2. Ватерполисти су надиграли Јапан (16:15), а кошаркашице Порторико са 58:55.
Дамир Микец остао је без медаље јер је завршио као седми у стрељаштву, а Страхиња Бунчић је остао без медаље у џудоу. Велимир Стјепановић завршио је као 18. у укупном пласману.
Душан Лајовић, српски тенисер, поражен је у првом колу актуелног турнира од Максимилијана Мартерера резултатом 6:3, 6:7, 6:3.
У одељку Садржај изаберите омиљени спорт:
12:43 28.07.2024
12:42 28.07.2024
10:40 28.07.2024
01:01 28.07.2024
КОШАРКА (Ж)
Женска кошаркашка репрезентација Србије савладала је Порторико после велике борбе са 58:55.
Могле су изабранице Марине Маљковић много раније да реше питање победника, али су на крају дозволиле драму и потпуни повратак у игру противника који је направио серију 14:0 у последњој деоници.
Јако је била важна блокада Станковићеве, као и њен кош из пенала после тога.
Репрезентација Србије је добро почела меч, прву четвртину добила је резултатом 23:15. У другој четвртини, Србија је наставила да повећава предност, која је у једном тренутку била 20 разлике. Кошаркашице Србије су на крају првог полувремена водиле 43:26. Србија је одржавала предност у трећој четвртини која је завршена резултатом 55:36. Кошаркашице Порторика су у последној деоници направиле серију од 14:0 и тако су смањиле предност Србије на 55:50.
Србија је први кош у четвртој четвртини постигла после седам минута игре.
Порторико је до краја меча имао прилику да изједначи, али је репрезентација Србије успела са сачува предност и на крају победи, иако је у последњој четвртини постигла само три поена.
Најефикаснија у редовима Србије била је Драгана Станковић са 15 поена, док је Јована Ногић убацила 14. Саша Чађо је забележила 10 поена.
У редовима Порторика истакла се Тринити Сан Антонио са 11 поена.
Србија ће у среду од 13.30 часова играти утакмицу другог кола против селекције Кине, док ће се Порторико истог дана од 11 часова састати са Шпанијом. Шпанија је раније данас после продужетака победила Кину 90:89.
ПОБЕДА!
Тријумф српских кошаркашица на крају од 58:55
Последњи минут
Ушла је Станковићева у клинч са противницама, чека се одлука судија. За сада водимо 57:52. После пенала Порторико долази на 57:55 и имаће последњи напад.
Блокада Станковић! Браво! Лопта за наше девојке
Последња два минута
Србија води 57:52
36' - Драма
Е, сада је већ драма - 55:50. У овој деоници Порторико је направио серију 14:2
36' - Нервоза
Ушле су наше девојке у трку и панику, играју нервозно и беспотребно дају шансу Порторику да се врати - 55:47
33' - Прете Порториканке
Ушле су Порториканке у серију и сада је 55:43
30' - Крај треће четвртине
Сигурна игра Марининих лавица, победа је на видику. Спремал се су се посебно за ову утакмицу и све иде у најбољем реду на погон сјајне Ногић - 55:36
26' - Одлична Србија
Држе наше девојке све у својим рукама и воде убедљиво са 50:33. Чађо, Ногић, Станковић и Јанковић су дале по осам поена
22' - Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, остало је само да наше кошаркашице приведу крају посао јер имају предност од 45:26
20' - Полувреме
После 20 минута игре Србија заслужено води. Играју изабранице Марине Маљковић одлично, трче константно, врше пресинг, погодиле су и неке тројке и зато имају предност од 43:26.
16' - Тројка Ногић
Сјајно се подигла Ногић и погодила из велике даљине - 31:19
12' - 25:17
Фантастична асистенција Дугалић, добро играмо вечерас. Ево и тројке Чађо - 28:17
10' - Крај прве четвртине
Пробили смо лед, водимо са 23:15. Солидна прва четвртина нашег састава
7' - Чађо!
Ево тројке Саше Чађо, Србија води 17:10
5' - Одличан старт
Погодила је и Маша Јанковић, играју наше девојке одлично, у контранападу стижу до 11:2
2' - 4:2
Воде наше девојке са 4:2, тешко се долази до поена на овој утакмици и вероватно ћемо тако нешто гледати и у наставку
1' - Почела је утакмица!
Стартовала је утакмица између Србије и Порторика.
Играчице две репрезентације изашле су на паркет и ускоро ће почети дуел.
Од 21.00 женска кошаркашка репрезентација игра против Порторика.
ТЕНИС

Иако је у неколико уводних поена деловао сигурно, Душану Лајовићу брзо је попустила концентрација, а Немац је то искористио и направио брејк.
У самој завршници сета на сервис Мартерера водила се велика битка, али српски тенисер није искористио своје шансе и немачки тенисер повео је са 1:0 у сетовима.
Лоше је почео и други сет, одмах је Душан допустио брејк, али овога пута успео је да га врати. Разменили су по још један и на крају је морао да одлучи тај-брејк.
После изузетно храбре и исцпрне бобре Лајовић је изборио одлучујући сет.
У трећем сету српски тенисер први је дошао до брејка, али не само да је Мартерер тај брејк вратио већ је направио и други и уписао победу.

3:6, 7:6 (8:6), 3:6 – Крај
Пораз Душана Лајовића.

3:6, 7:6 (8:6), 3:5 – Невероватно...
Мартенен је одузео сервис гем Лајовићу и сада ће сервирати за меч.

3:6, 7:6 (8:6), 3:3 – Немац враћа брејк
Посустао је српски тенисер и тако дозволио противнику да се врати у меч.

3:6, 7:6 (8:6), 3:1 – Одличан!
Немачки тенисер нема решење у овим тренуцима за Србина.

3:6, 7:6 (8:6), 2:0 – Одмах брејк!
На старту трећег сета Душан Лајовић одузео је противнику сервис гем, а затим је без изгубљеног поена потврдио брејк.

3:6, 7:6 (8:6) – Лајовић се вратио!
Намучио се српски тенисер, морао је да уложи много, али после велике борбе изборио је трећи сет.
3:6, 6:6 – Драма се наставља
Играће се тај-брејк!

3:6, 5:5 – Није крај!
Не предаје се Лајовић. Поново је пропуштао шансе, али био је упоран и вратио је брејк.

3:6, 4:5 – Штета, нови брејк...
Нажалост, српски тенисер допустио је противнику да му поново одузме сервис гем и направи нови преокрет.

3:6, 4:3– Браво Душане!
После много муке коначно је Лајовић вратио брејк и потом га потврдио. Српски тенисер води у другом сету.

3:6, 2:3– Добро је!
Четири брејк лопте спасао је Душан!

3:6, 1:2 – Мартерер чува предност
Поново се на сервис немачког тенисера играо маратонски гем, али није успео да направи брејк српски тенисер.

3:6, 0:1 – Одмах брејк за Немца
Није добро почео ни други сет за српског тенисера.
3:6 – Лајовић изгубио сет
Велика битка борила се у овом гему. Српски тенисер отворио га је сјајно, имао је две брејк лопте, али није успео да их искористи. Међутим, са друге стране две сет лопте пропустио је Мартерер.
Исто је било и са трећом приликом на обе стране, али четврту користи Немац.

3:5 – Сигуран гем
Одличан гем одиграо је српски тенисер.

2:4 – Спасава се Лајовић
Душан се суочио са новим брејком лоптама, али успео је да их искористи после добрих првих сервиса којих није било много од почетка меча.
На крају српски тенисер стиже до гема.

1:3 – Брејк за Немца
Иако је српски тенисер извео неколико сјајних потеза, противник је изборио брејк лопту и искористио је.

1:1 – Сигуран Дуци

Имао је Лајовић више проблема на свој сервис, али је стигао до изједначења.

0:1 – Немац отвара

Српски тенисер почео је меч првог кола на актуелном турниру против Немца Максимилијана Мартерера. Немачки тенисер први је сервирао и освојио гем без великих проблема.

Од 18.00 Душан Лајовић игра против Максимилијана Мартерера.
КОШАРКА (М)
Кошаркаши репрезентације Србије поражени су од Сједињених Америчких Држава са 110:84.
Добро су се борили Орлови, одиграли егал прву четвртину, али када је Кевин Дурент погодио све што је бацио ка кошу нашег тима решења није било.
На крају може да остане и жал што је разлика била на крају овако велика, утисак је да смо могли и боље да прођемо.
Најефикаснији у редовима Америке били су Дурент са 23 поена и Леброн Џејмс са 21. Никола Јокић дао је 20 уз осам асистенција и пет скокова у нашим редовима, Богдановић је додао 14, Добрић 13, Мицић 11, а Аврамовић 10 поена.
Било је лепих акција, било је добрих потеза, могли су наши кошаркаши уживо да виде како је борити се против најснажније екипе на турниру, али за нешто више мораће да сачекају нову шансу.
Држали су се све до полувремена, али у другом делу утакмице изабраници Карија Пешића нису имали снаге да се одупру оваквој канонади и шутевима Американаца.
Било би лепо да турнир заврше утакмицом против САД у финалу.
Наредни меч Србија игра 31. јула од 17 часова и 15 минута против Порторика.
Раније данас у групи Ц Јужни Судан је победио Порторико резултатом 90:78.
КРАЈ
Победа Американаца од 110:84.
39' - 79:101
Штета, повезали смо неколико лоших напада, Американци су то казнили и повећали разлику
36' - Тројка Маринковића
Погодио је Вања тројку и смањио резултат на 76:91
34' - Јокић
Лепе акције, Јокић је погодио на асистенцију Мицића - 73:89
33' - 68:86
Американци иду ка победи, али је важно да наш тим буде поражен са што мањом разликом
30' - Орлови у тешкој позицији
Едвардс је лепо погодио поред Јовића. Јовић је имао неколико лоших напада и промашаја и зато је сада 65:84
28' - Американци су се одлепили
Појачали су Американци, играју снажно и тешко је пратити тај ритам - 61:76
25' - У игри смо
У игри су наши момци, али просто је јако тешко играти против оваквог противника - 57:69
22' - Неспортска
Оштар је био Џејмс, као и Ембид, свирана је неспортска, Аврамовић је то казнио са пенала - 53:63
21' - Џејмс
Прошао је лако Џејмс и погодио. Јокић није успео да погоди тројку на старту другог полувремена - 49:60
20' - ПОЛУВРЕМЕ
Невероватно је колико су Американци све погодили у овом полувремену, Дурент је убацио 19 поена без промашаја - 49:58. Да није било Дурента можда би и резултат био другачији, али овако је он погодио све што је шутнуо.
18' - Добрићева тројка уз фаул!
Ево Добрића, сјајна тројка уз фаул, битно је да се издржи ова серија Американаца који погађају у серијама и не маше ништа - 39:46
16' - Јокићев шоу!
Прво је обрнуо Ембида, а потом и погодио тројку - 36:40! Играмо одлично, боримо се против Американаца и можемо за сада да будемо поносни
15' - Мицић добар
Дурент је дао 14 поена за шест минута, Мицић одговара поенима са полудистанце и из пенала - 27:35
12' - Дурент
Незаустављив је Дурент, погодио је све што је бацио ка кошу - 23:30. Џејмс је лако прошао и погодио за 23:32.
Американци воде 25:20, штета за последњих неколико напада. Богдановића не иде шут на овој утакмици, надајмо се да ће бити боље
8' - Боре се наши момци
Сјајна акција, Србија води 17:14. Ипак, везују тројке Американци и на тај начин стижу до 20:20
6' - Јокић губи лопте
Чудна ситуација, Јокићу испада лопта у пар наврата, Американци везују тројке преко Букера и сада је 12:11
4' - Петрушев!
Сјајно је Петрушев прошао и погодио, пре тога је Џејмс закуцао - 6:2. Затим још један погодак - 10:2! Сјајан почетак утакмице!
3' - Сјајан почетак утакмице
Аврамовић је врхунски прошао, добио је асистенцију Јокића и погодио - 4:0
Стартовао је велики спектакл! Фантастичан потез Аврамовића који је украо лопту и погодио за 2:0
Играчи две репрезентације се загревају и ускоро ће почети дуел.
Ускоро очекујемо почетак утакмице која се чека још од жреба за овај турнир.
Мушка репрезентација од 17.15 игра против Америке.
ОДБОЈКА

Одбојкаши Србије поражени су од селекције Француске резултатом 25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 6:15.
На старту актуелног такмичења Србија је добила најтежег могућег ривала односно Француску која је олимпијски првак. Међутим, храбра игра српском тиму донела је први сет.
Предност је брзо истопљена јер су Французи почели да бриљирају, све мање греше и изводе маестралне потезе због чега су дошли до изједначења, а потом истим резултатом и до предности од 2:1 у сетовима.
Нису одустајали српски одбојкаши, борили су се свом снагом и успели су да сачувају предност у четвртом сету, а потом и да изједначе на 2:2.
Иако је тада деловало да су снаге ова два тима потпуно уједначене на старту петог сета Француска је рутински стигла до велике предности и није је испуштала.
25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 6:15 – Победа Француске

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 2:9
– Немају решење српски одбојкаши

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 1:6 – Велика предност француског тима.

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 1:3 – Грешка Атанасијевића

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 0:1 – Блок Француза на старту сета одлуке.

25:23, 17:25, 17:25, 25:21 – Игра се пети сет!

25:23, 17:25, 17:25, 24:21 – Сет лопте за српске одбојкаше!

25:23, 17:25, 17:25, 22:20 – Храбар Кујунџић!

25:23, 17:25, 17:25, 19:19 – На старховите ударце који стижу са друге стране српски одбојкаши имају одговор.

25:23, 17:25, 17:25, 16:17 – Нема предаје!

25:23, 17:25, 17:25, 14:15 – Страшним сервисом Французи стижу до предности.

25:23, 17:25, 17:25, 13:13 – Погрешио је Ивовић при сервису, али ту је Атанасијевић да поново донесе предност српском тиму. Међутим, узвраћају Французи.

25:23, 17:25, 17:25, 12:11 – Србија је повела! Одмах је Француска тражила тајм-аут.

25:23, 17:25, 17:25, 11:11 – Не дозвољавају српски одбојкаши противничкој екипи да се „одлепи“.

25:23, 17:25, 17:25, 7:7 – Изједначење!

25:23, 17:25, 17:25, 5:7 – Појачава ритам Француска.

25:23, 17:25, 17:25, 2:2 – Поново је Србија прва повела и у четвртом сету, а онда су француски одбојкаши изједначили.

25:23, 17:25, 17:25 – Прву користе!

25:23, 17:25, 17:24 – Ивовић поклања Французима сет лопте..
.
25:23, 17:25, 16:22 – Невероватно... Безуспешно се брани српски тим.

25:23, 17:25, 15:18 – Боре се српски одбојкаши свим снагама, али као да су са друге планете Французи.

25:23, 17:25, 12:14 – Поново је предност на страни Француске, а смањује је Урош Ковачевић.

25:23, 17:25, 11:11 – Ивовић асом доноси изједначење.

25:23, 17:25, 9:9 – Далеко бољу игру сада приказују српски одбојкаши него што је то био случај у другом сету.
25:23, 17:25, 2:2 – Вратили су се Французи.

25:23, 17:25, 1:0 – Добро су српски одбојкаши отворили трећи сет.

25:23, 17:25 – Завршен је други сет који је припао репрезентацији Француске.

25:23, 13:21 – Велику предност у другом сету имају Французи.

25:23, 11:17 – Нема одговора српског тима.

25:23, 7:12 – Француски одбојкаши бољи су у другом сету. Србија не може до предности.

25:23 – Атанасијевић доноси Србији поен за освајање првог сета!

21:21 – Прокоцкали су српски одбојкаши предност и први сет је ушао у неизвесну завршницу.

19:16 – Одлично Србија игра против олимпијског првака!

15:11 – Српски одбојкаши поново су вратили предност на своју страну и сада је увећали.

8:8 – Повели су Французи, али сада су српски одбојкаши поништили предност.

5:5 – Поново се француски одбојкаши враћају у игру и стижу до изједначења.

4:2 – Лубурић је одличан на почетку меча, а Срби повећавају предност после „пецања“.

2:2 – Уједначено је на почетку. Српски одбојкаши не успевају да сачувају предност.

Мушка репрезентација Србије у одбојци од 17.00 часова игра против Француске.
ЏУДО
Страхиња Бунчић храбро се борио за бронзану медаљу! Одолевао је противнику Гусману Киргизбајеву и успевао одлично да изађа на крај са тешким ситуацијама.

Међутим, пао је на бок српски џудиста после чега остаје без медаље и турнир завршава на петом месту.

Без обзира на све, ово је његов деби на актуленом такмичењу и треба му честитати на оставрене две победе.
ВЕСЛАЊЕ

Мартин Мачковић и Николај Пименов су се кроз репасаж пласирали у полуфинале, као први у својој групи!
ВАТЕРПОЛО
Ватерполо репрезентација Србије тешком муком је успела да савлада Јапан у првом колу турнира, са 16:15.
Драматична је била утакмица, Јапанци су умало шокирали браниоца титуле, али је Србија ипак остварила тријумф, захваљујући пре свих бриљантном Душану Мандићу.
2:0 - Мандић отвара утакмицу са два гола!
2:2 - Јапанци имају одговор.
3:2 - Капитен Јакшић враћа предност!
4:2 - Вицо постиже дебитантски гол.
4:4 - Егал после прве четвртине.
4:4 - Нема гола из пенала, Јапанцу је испала лопта из руке!
4:5 - Води Јапан!
5:5 - Мандић за егал!
6:5 - Виктор Рашовић за преокрет!
7:6 - Дедовић опет доноси разлику.
7:7 - Егал из пенала...
7:8 - Пети гол из играча више за Јапанце за крај полувремена!
9:8 - Преокрет Србије головима браће Рашовић!
11:8 - Србија у серији!
12:11 - Драма и даље траје, завршена је трећа деоница.
ПЛИВАЊЕ
Велимир Стјепановић наступао је у квалификацијама категорије 200 метара краул, кренуо је из стазе број 4 и одмах кренуо жестоко.
Први окрет на 50 метара био је 24,81 секунд, Бошкан из Словеније га је угрозио, али је Стјепановић први окренуо и на сто метара.
Наставио је са одличним ритмом српски такмичар, бржи је био од Бошкана и на 150 метара, потом је жестоко убрзао и завршио трку као први са временом 1.47,56.
Завршио је Стјепановић као 18. у укупном пласману, биће друга резерва за полуфинале.
ЏУДО
Страхиња Бунчић наступао је у квалификацијама против Јашара Наџафова из Азербејџана, а потом је за ривала имао Матеа Пираса из Италије кога је савладао за пласман у четвртфинале турнира!
Некадашњи кадетски шампион Европе је у првом дуелу одлично бранио налете ривала, али су обојица потом добила по опомену због пасивности. Уследило је обарање Наџафова, Бунчић није успео да спречи тај атак, Бунчић је све време добијао савете од селектора и потом је поправио наступ.
На два минута до краја борба је враћена на почетак, добили су поново још по једну опомену, Бунчић никако није успевао да обори ривала, али је и добро бранио покушаје рушења. У последњи минут ушли су са 0:0 и по две опомене, Наџафов је био агресиван, а Страхиња је затим остварио спектакуларно бацање из партера за предност од 1:0. на 30 секунди до краја!
Уследила је борба у партеру у којој је Страхиња остао у контроли и на крају остварио победу минималним резултатом за пласман у наредну рунду, односно осмину финала.
У борби за четвртфинале Бунчић се састао са Италијаном Матеом Пирасом, одмах је напао, није успео, али се потом и добро бранио, на истеку првог минута дуела.
Уследила је опомена због неактивности за обојицу такмичара, Бунчић је диктирао темпо, бранио је полугу Италијана и нанео му је бол у левој руци, што је било евидентно. Бунчић је добио поен, али су потом судије промениле одлуку и оставиле резултат на 0:0 пред последњи минут. И коначно, Бунчић је успео да оствари добар захват и стигне до првог поена, на 24 секунде до краја.
На 15 секунди је имао нову шансу, а до краја дуела се бриљантно бранио и пласирао се у четвртфинале турнира!
СТРЕЉАШТВО
Од 9.30 Дамир Микец наступао је у финалу дисциплине десет метара ваздушни пиштољ.
Није успео да понови резултат из квалификација када је био најбољи и остао је на далеком седмом месту.
На истој дистанци, у категорији пушке, у квалификацијама је такмичење завршио Лазар Ковачевић, заузевши тек 37. место.