Новак разбио Надала!

© AFP 2023 / ANNE-CHRISTINE POUJOULATНовак Ђоковић и Рафаел Надал
Новак Ђоковић и Рафаел Надал - Sputnik Србија, 1920, 29.07.2024
Српски тенисер Новак Ђоковић савладао је Рафаела Надала са чак 6:1, 6:4. Заиста је разбио свог противника у другом колу актуелног такмичења.
У првом сету гледали смо праву канонаду, тениску клинику Новака Ђоковића који се поигравао са Надалом у појединим моментима. Не памти се таква доминација Новака над Надалом на шљаци, а и сам резултат све говори - 6:1.

Када је Новак и у другом сету повео са 2:0 било је јасно да ће се пласирати у трећу рунду, те да је спреман да нанесе тежак пораз свом противнику. Рафа је успео да закомпликује ситуацију, да дође до 4:4, али то је било све.

Меч је трајао један сат и 44 минута, а одигран је на терену Филип Шатрије на Ролан Гаросу. Ово је био 60. међусобни дуел српског и шпанског тенисера, а 31. тријумф Ђоковића.
Српски тенисер ће у осмини финала играти против победника дуела између Италијана Матеа Арналдија и Немца Доминика Кепфера.
На крају је стигао и да одсвира виолину за публику, заслужили су.