Звезда сломила Раднички у финишу

© Sputnik / Лола ЂорђевићЦрвена звезда - Боде Глимт
Црвена звезда - Боде Глимт - Sputnik Србија, 1920, 01.09.2024
Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Крагујевца у седмом колу Суперлиге резултатом 1:0. Једини гол на мечу уписао је Мирко Иванић у 85.минуту.
После великог успеха и пласмана у Лигу шампиона, Црвена звезда окренула се обавезама у домаћем првенству где није блистала у седмом колу против екипе Радничког из Крагујевца.
Истина, црвено-бели су у првих 45 минута били конкретнији, стварали су шансе и шутнули четири пута у оквир гола, али лопта није затресла мрежу.
Са друге стране Раднички није превише претио и Крагујевччани су први део игре завршили без упућеног шута у оквир противничког гола.
Чували су црвено-бели посед и у другом полувремену, али нису успевали да створе праве шансе.
Појачали су притисак у завршници меча, међутим Љескић је добро радио свој посао на голу Радничког.
Велику предност добили су црвено-бели у 78. минуту када је Матија Глушчевић добио црвени картон. Млади фудбалер Радничког добио је жути картон због фаула над Урошем Спајићем, а онда је добио и други због расправе са судијом.
Само шест минута касније Звезда стиже до предности голом Мирка Иванића. То је уједно био и једини погодак на мечу.
Са друге стране Раднички је био безопасан по гол црвено-белих готово целе утакмице.
Ана Калинска - Sputnik Србија, 1920, 01.09.2024
Рускиња покрадена на УС Опену: Новак је апеловао – али ништа се није променило /видео/