Сергеј стрелац, Митровић промашио пенал у рапсодији Ал Хилала

© Sputnik / Grigory Sysoev / Уђи у базу фотографијаСергеј Милинковић Савић
Сергеј Милинковић Савић - Sputnik Србија, 1920, 17.09.2024
Сергеј Милинковић-Савић постигао је водећи гол за Ал Хилал на гостовању катарском Ал Рајану на премијери азијске Лиге шампиона . Ал Хилал је славио резултатом 3:1, а Александар Митровић промашио је пенал средином другог полувремена.
Силовито је чета Жоржа Жесуса отворила нову сезону Лиге шампиона Азије, пошто је већ после 15 минута мрежу домаћина главом затресао Сергеј Милинковић-Савић.
Српски везиста погодио је на асистенцију Бразилца Малкома после савршеног центаршута левом ногом.
Предност Ал Хилала дуплирао је Жоао Кансело у 42, да би само 120 секунди касније Маркос Леонардо постигао и трећи погодак.
Није се предавао Ал Рајан, који је на старту другог полуврема постигао погодак.
Александар Митровић пропустио је прилику да се упише у стрелце, након што је уу 71. минуту преузео одговорност и био непрецизан са 11 метара.
Испоставиће се да је то био коначан резултат сусрета одиграном у Катару.