Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
Александар Митровић - Sputnik Србија

Србија победила Швајцарску у Лесковцу!

Фудбалери Србије победили су Швајцарску у трећем колу елитне дивизије Лиге нација резултатом 2:0 (1:0), аутоголом Елведија и Александра Митровића у 61. минуту, док је Предраг Рајковић одбранио пенал Брилу Емболу у 72. минуту. Орлови су су тако стигли до првог тријумфа и за три дана их очекује гостовање Шпанији, која је победила Данску (1:0).
Србија је прилично респектабилно ушла у меч са старим дужником Швајцарском, која ју је елиминисала са претходна два Мундијала у Катару 2022. и Русији 2018. години.
Драган Стојковић уврстио је у стартних 11 повратника у национални тим Александра Митровића, а овај му се одужио голом у 61. минуту, док је претходно мрежу „сајџија“ затресао Елведи у финишу првог полувремена.
Неспретна реакција и аутогол!
У наставку је Митровић дуплирао предност у 61. минуту на асистенцију резервисте Саше Здјелара који је заменио Сашу Лукића свега седам минута раније.
Могли су изабраници Мурата Јакина да врате резултатску неизвесност у 72. минуту, али је маестрални Предраг Рајковић одбранио једанаестерац Брилу Емболу.
Два минута касније изашао је миљеник нације Митровић, док је уместо њега на терен крочио вундеркид Црвене звезде Андрија Максимовић.
Ушао је још и Никола Чумић уместо Вељка Бирманчевића, а мреже на стадиону Дубочица у Лесковцу су до краја сусрета мировале.
Орлови су уписали први тријумф у елитној дивизији Лиге нација и за три дана гостоваће Шпанији у Кордоби.
Швајцарска је после три кола закуцана за дно табеле Групе 4 без бодова, Србија их има четири и налази се на трећем месту, док друпласирани Данска има шест бодова, а лидер Шпанија седам.
22:38 12.10.2024
90+5' - ПОБЕДА!
Србија је у Лесковцу победила старог дужника Швајцарску резултатом 2:0! Орлове за три дана очекује гостовање Шпанији у Кордоби.
22:36 12.10.2024
90+5' - Још мало
Меч је продужен пет минута.
22:24 12.10.2024
Повели Шпанци!
Србија ће за три дана гостовати Шпанији у Кордоби, а "фурија" је као домаћин у 81. минуту повела против Данске преко Зубимендија у 79'. минуту.
22:21 12.10.2024
74' - Митровић излази
На терену је узданица Црвене звезде Андрија Максимовић.
22:16 12.10.2024
72' - Недељковић је скривио пенал
А, Предраг Рајковић је одбранио ударац који је упутио Брил Емболо!
72' - ПЕНАЛ!
За Швајцарску!
22:06 12.10.2024
61' - ГОООЛ!
Митровић дуплира предност Србије!
22:05 12.10.2024
54' - Нова измена Србије
Саша Лукић је напустио игру, уместо њега ушао је Саша Здјелар.
22:04 12.10.2024
46' - Србија мења
Изашао је Марко Грујић, а на терену је Лука Јовић.
22:03 12.10.2024
46' - Почело је друго полувреме
Србија и даље има предност од једног гола.
21:40 12.10.2024
45+1' - ГООООЛ!
Србија води аутоголом Елведија после корнера у самом финишу првог полувремена.
21:19 12.10.2024
32' - Каква шанса
Емболо је могао да промени резултат, али је лоше реаговао на једну повратну лопту на неких 11 метара и шутирао је поред гола Предрага Рајковића.
21:07 12.10.2024
20' - Швајцарска доминира
После 20 минута игре Швајцарска има чак 78 одсто лопте у свом поседу, Србија мизерних 22 одсто.
21:05 12.10.2024
15' - Мреже мирују
И даље без голова на стадиону Дубочица у Лесковцу у дуелу Србије и Швајцарске.
21:00 12.10.2024
11' - Прете Швајцарци
Родригес је пробио по левом боку и центрирао је, али је Србија успела да се одбрани.
20:52 12.10.2024
6' - Корнер за Швајцарце
Одбрана Србије је лако рашчистила опасност.
20:49 12.10.2024