Остали реемитери

Флик поезијом одржао час „свом“ Бајерну и послао поруку Звезди

© Sputnik / Петар МиловановићЛига шампиона, Црвена звезда - Бенфика
Лига шампиона, Црвена звезда - Бенфика - Sputnik Србија, 1920, 23.10.2024
Одиграно је још девет утакмица трећег кола Лиге шампиона. Можда је и најзвучнији судар био онај између Барселоне и Бајерна из Минхена, а на крају је тренер домаћег тима Ханси Флик одржао предавање свом бившем клубу - 4:1 (3:1).
Голове за Барселону постигли су Рафиња у 1, Левандовски у 36, потом Рафиња у 45. и 56. минуту. Једини погодак за Баварце дао је Хари Кејн у 18. минуту.
Била је то заиста поезија од игре. Надиграти Бајерн у оваквом стилу може се назвати фудбалском поезијом. Очигледно је Флик наместио свој тим који у овом моменту изгледа јако, јако добр.

Барселона ће иначе већ 6. новембра гостовати Црвеној звезди на Маракани, па је јасно после овакве утакмице какав посао чека црвено-беле. Порука која је вечерас стигла из Барселоне је прилично јасна.

Од осталих утакмица ваља истаћи победу Манчестер ситија над Спартом из Прага од 5:0, као и тријумф Динама из Загреба на гостовању Салцбургу од 2:0. Лил је изненадио Атлетико Мадрид и славио у гостима са 3:1, док је Ливерпул надиграо са 1:0 Лајпциг, такође у гостима. Интер је до бодова стигао голом Тирама у 93. минуту.
Аталанта и Селтик одиграли су 0:0, а српски репрезентативац Лазар Самарџић ушао је у игру у 59. минуту меча.
Тим из Бергама је на 12. месту на табели ЛШ са пет бодова, док је Селтик на 18. позицији са четири. Аталанта ће у следећем колу играти против Штутгарта, док ће се Селтик састати са Лајпцигом.
Фудбалери Бреста и Бајер Леверкузена одиграли су у Генгану нерешено 1:1, у трећем колу Лиге шампиона.
Леверкузен је повео у 24. минуту голом Флоријана Вирца, док је Пјер Лис-Мелу је у 39. донео изједначење за домаћи тим.
Оба тима после три кола имају по седам бодова и налазе се на трећем, односно четвртом месту на табели ЛШ.