https://sputnikportal.rs/20260628/tramp-ako-budemo-primorani-da-s-vojskom-zavrsavamo-posao-iran-vise-nece-postojati-1200773494.html
Трамп: Ако будемо приморани да с војском завршавамо посао, Иран више неће постојати
Трамп: Ако будемо приморани да с војском завршавамо посао, Иран више неће постојати
Sputnik Србија
Председник САД Доналд Трамп потврдио је да је америчка војска напала иранска складишта ракета и дронова, као и обалске радарске локације, због, како је навео... 28.06.2026, Sputnik Србија
2026-06-28T07:47+0200
2026-06-28T07:47+0200
2026-06-28T08:03+0200
свет
свет
свет – политика
сукоб на блиском истоку
иран
сад
доналд трамп
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07ea/06/0f/1200333993_0:0:3072:1728_1920x0_80_0_0_cfe3a23a3fdb6a32d60293d962842e46.jpg
„Можда ће доћи тренутак када више нећемо моћи да будемо разумни и бићемо приморани да војно завршимо посао који смо веома успешно започели“, написао је Трамп на друштвеној мрежи Истина.Он је нагласио и да „ако се то деси, Исламска Република Иран „више неће постојати“.Саопштење Трампа је уследило након што је Централна команда војске САД (ЦЕНТЦОМ) објавила да је извршила нови напад на мете унутар Ирана, као као одговор на ирански напад на комерцијални танкер за превоз нафте.Убрзо након ове објаве, иранска државна телевизија ИРИБ, позивајући се на информисани војни извор, пренела је да су се догодиле експлозије у округу Сирик, у јужној провинцији Хормозган, а наведено је да је „експлозије које су се чуле изазвало неколико пројектила који су погодили телекомуникациони торањ у близини села Тахруји у Сирику“.Иранска револуционарна гарда: Нападнуто осам америчких војних објеката у региону Блиског истокаИрански Корпус исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) саопштио је након тога да је покренуо велику операцију напада ракетама и дроновима на осам америчких војних објеката у региону Блиског истока, као „одлучан одговор“ на, како су навели, обновљену америчку агресију против те земље.ИРГЦ је навела да су њихова морнарица и ваздухопловне снаге заједно извеле операцију током ноћи, између 2.00 и 3.00 сата по локалном времену, против осам „кључних америчких војних објеката“, укључујући „ваздухопловну базу Али ел Салем у Кувајту“ и „штаб Пете флоте Сједињених Америчких Држава у луци Салман у Бахреину“, преноси иранска телевизија Прес.У саопштењу ИРГЦ наводи да су објекти који су били мете напада уништени.Према саопштењу, операција је уследила након напада које су САД у суботу извршиле на пет иранских приобалних упоришта, „под изговором да реагују на сукоб морнарице ИРГЦ-а са бродом који је ушао у Ормуски мореуз“.ИРГЦ је саопштила да поморски саобраћај кроз Ормуски мореуз спада у одговорност Ирана, у складу са меморандумом о разумевању који је недавно потписан између Ирана и САД, уз посредовање Пакистана.Погледајте и:
иран
сад
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07ea/06/0f/1200333993_97:0:2828:2048_1920x0_80_0_0_4f3dccb342be53f0dbce9aee84ffc439.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
свет, свет – политика, сукоб на блиском истоку, иран, сад, доналд трамп
свет, свет – политика, сукоб на блиском истоку, иран, сад, доналд трамп
Трамп: Ако будемо приморани да с војском завршавамо посао, Иран више неће постојати
07:47 28.06.2026 (Освежено: 08:03 28.06.2026) Председник САД Доналд Трамп потврдио је да је америчка војска напала иранска складишта ракета и дронова, као и обалске радарске локације, због, како је навео, поновног кршења споразума о прекиду ватре од стране Техерана, и упозорио да би могло доћи до значајније употребе америчких снага против Ирана.
„Можда ће доћи тренутак када више нећемо моћи да будемо разумни и бићемо приморани да војно завршимо посао који смо веома успешно започели“, написао је Трамп на друштвеној мрежи Истина.
Он је нагласио и да „ако се то деси, Исламска Република Иран „више неће постојати“.
Саопштење Трампа је уследило након што је Централна команда војске САД (ЦЕНТЦОМ) објавила да је извршила нови напад на мете унутар Ирана, као као одговор на ирански напад на комерцијални танкер за превоз нафте.
Убрзо након ове објаве, иранска државна телевизија ИРИБ, позивајући се на информисани војни извор, пренела је да су се догодиле експлозије у округу Сирик, у јужној провинцији Хормозган, а наведено је да је „експлозије које су се чуле изазвало неколико пројектила који су погодили телекомуникациони торањ у близини села Тахруји у Сирику“.
Иранска револуционарна гарда: Нападнуто осам америчких војних објеката у региону Блиског истока
Ирански Корпус исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) саопштио је након тога да је покренуо велику операцију напада ракетама и дроновима на осам америчких војних објеката у региону Блиског истока, као „одлучан одговор“ на, како су навели, обновљену америчку агресију против те земље.
ИРГЦ је навела да су њихова морнарица и ваздухопловне снаге заједно извеле операцију током ноћи, између 2.00 и 3.00 сата по локалном времену, против осам „кључних америчких војних објеката“, укључујући „ваздухопловну базу Али ел Салем у Кувајту“ и „штаб Пете флоте Сједињених Америчких Држава у луци Салман у Бахреину“, преноси иранска телевизија Прес.
У саопштењу ИРГЦ наводи да су објекти који су били мете напада уништени.
Према саопштењу, операција је уследила након напада које су САД у суботу извршиле на пет иранских приобалних упоришта, „под изговором да реагују на сукоб морнарице ИРГЦ-а са бродом који је ушао у Ормуски мореуз“.
ИРГЦ је саопштила да поморски саобраћај кроз Ормуски мореуз спада у одговорност Ирана, у складу са меморандумом о разумевању који је недавно потписан између Ирана и САД, уз посредовање Пакистана.