00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
ОРБИТА КУЛТУРЕ
10:00
120 мин
СПУТЊИК ИНТЕРВЈУ
21:00
23 мин
СПУТЊИК ИНТЕРВЈУ
07:00
23 мин
ОРБИТА КУЛТУРЕ
Чехов на столици Кнеза Михаила
16:00
120 мин
МИЉАНОВ КОРНЕР
Шаранов: Бићемо српски Боде глимт
20:00
60 мин
СПУТЊИК ИНТЕРВЈУ
Шта у нашој култури симболизује низ од Исидоре Сeкулић до Милeне Марковић
21:30
30 мин
ЈучеДанас
На програму
Реемитери
Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
 - Sputnik Србија, 1920
СВЕТ
Најновије вести из света

Трамп: Ако будемо приморани да с војском завршавамо посао, Иран више неће постојати

© AP Photo / Alex BrandonАмерички председник Доналд Трамп.
Амерички председник Доналд Трамп. - Sputnik Србија, 1920, 28.06.2026
Пратите нас
Председник САД Доналд Трамп потврдио је да је америчка војска напала иранска складишта ракета и дронова, као и обалске радарске локације, због, како је навео, поновног кршења споразума о прекиду ватре од стране Техерана, и упозорио да би могло доћи до значајније употребе америчких снага против Ирана.
„Можда ће доћи тренутак када више нећемо моћи да будемо разумни и бићемо приморани да војно завршимо посао који смо веома успешно започели“, написао је Трамп на друштвеној мрежи Истина.
Он је нагласио и да „ако се то деси, Исламска Република Иран „више неће постојати“.
Саопштење Трампа је уследило након што је Централна команда војске САД (ЦЕНТЦОМ) објавила да је извршила нови напад на мете унутар Ирана, као као одговор на ирански напад на комерцијални танкер за превоз нафте.
Убрзо након ове објаве, иранска државна телевизија ИРИБ, позивајући се на информисани војни извор, пренела је да су се догодиле експлозије у округу Сирик, у јужној провинцији Хормозган, а наведено је да је „експлозије које су се чуле изазвало неколико пројектила који су погодили телекомуникациони торањ у близини села Тахруји у Сирику“.

Иранска револуционарна гарда: Нападнуто осам америчких војних објеката у региону Блиског истока

Ирански Корпус исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) саопштио је након тога да је покренуо велику операцију напада ракетама и дроновима на осам америчких војних објеката у региону Блиског истока, као „одлучан одговор“ на, како су навели, обновљену америчку агресију против те земље.
ИРГЦ је навела да су њихова морнарица и ваздухопловне снаге заједно извеле операцију током ноћи, између 2.00 и 3.00 сата по локалном времену, против осам „кључних америчких војних објеката“, укључујући „ваздухопловну базу Али ел Салем у Кувајту“ и „штаб Пете флоте Сједињених Америчких Држава у луци Салман у Бахреину“, преноси иранска телевизија Прес.
У саопштењу ИРГЦ наводи да су објекти који су били мете напада уништени.
Према саопштењу, операција је уследила након напада које су САД у суботу извршиле на пет иранских приобалних упоришта, „под изговором да реагују на сукоб морнарице ИРГЦ-а са бродом који је ушао у Ормуски мореуз“.
ИРГЦ је саопштила да поморски саобраћај кроз Ормуски мореуз спада у одговорност Ирана, у складу са меморандумом о разумевању који је недавно потписан између Ирана и САД, уз посредовање Пакистана.
Погледајте и:
Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала