Поменути поступак аустралијског парламента познат је под називом „Цензура“ и на тај начин парламент формално изражава неслагање посланика.
Такви предлози су ретки и углавном симболични, али могу имати политичке последице. Морисон је у парламенту рекао да, гледајућии уназад, верује да су његове одлуке биле непотребне и да им је није дао довољну пажњу. Морисон је оценио да је његова осуда у парламенту везана за политичко застрашивање и одмазду, објавио је „Би-Би-Си“.
Морисон је Србији добро познат и због случаја са Новаком Ђоковићем на Аустралијан Опену, јер је био један од главних људи који су се залагали да српски ас буде депортован.
Испоставило се у августу прошле године да је Морисон себи дао тајна овлашћења и министра здравља, финансија, трезора, унутрашњих послова и ресурса током две године пре него што је изгубио власт у мају ове године.
Морисон је давајући себи за право да доноси одлуке о јавном здрављу могао знатно да утиче на третман према Ђоковићу. Присетимо се, Новак је према свим правилима и поротколу стигао у Мелбурн јер је добио медицинско изузеће, које одједном није било довољан документ.
Потом је депортован јер је наводно био претња по јавно здравље због одлуке да се не вакцинише.
Већина министара није знала да дели портфеље са Морисоном и он је због тога био широко критикован, укључујући и блиске колеге.