ВСН је „измерио друштвени сентимент твитова који помињу играче у негативном светлу, као и реакцију јавности на одређене објаве на осталим друштвеним мрежама“ и успели су да одреде који тенисери су претрпели највише негативности на мрежи током периода од 16 месеци.
Што се тиче мушкараца, подаци откривају да је Новак Ђоковић добио највише негативних коментара јер је скоро сваки пети твит (15%) о српском асу негативан. Грчка звезда Стефанос Циципас такође је добио много негативних повратних информација са многим коментаторима који нису задовољни његовим понашањем на терену.
Насупрот томе, британски тенисер Камерон Нори има само четири одсто негативнихтвитова.
Подаци су такође открили да ВТА звезде трпе више злостављања на мрежамаод својихмушкиһ колега, јер првихшест носилаца овогодишњег Отвореног првенства Француске у просеку има негативан сентимент од 8,6% у поређењу са 8,3% мушкараца.
Актуелна шампионка Аустралијан опена Арина Сабаленка добија највише негативних коментара са такође 15 одсто као и Новак. Иза ње су шампионка Вимблдона Елена Рибакина и Францускиња Каролин Гарсија које имају десет одсто негативних коментара .
Пред почетак Ролан Гароса, организатори турнира на париској шљаци желели су да учесници макар на две недеље буду мирни и изоловани од критика на друштвеним мрежама па је тако играчима понуђена заштита вештачке интелигенције од злоупотребе друштвених мрежа.
Користећи технологију „Бодигард“ , коментари које играчи добијају на друштвеним мрежама биће праћени у реалној времену и анализирани за мање од 200 милисекунди.
„Као део своје стратегије да се брине о менталном здрављу играча, ФФТ је одлучио да сарађује са Телохранитељем у борби против сајбер малтретирања“, наводи се у саопштењу ФФТ-а.