Свако ко је играо играо фудбал врло добро зна колико су чарапе, познатије као штуцне тесне и колико заправо знају да притисну мишић. Због тога, све је већи број фудбалера који цепају или секу штуцне и на тај начин себи „олакшавају живот“, јер смањују притисак и растерећују лист.
Поједини тренери, предвођени легендарним Жозеом Мурињом дигли су глас против тога што раде фудбалери. Џуд Белингем, звезда Реал Мадрида, Букајо Сака из Арсенала, Нејмар, Кајл Вокер, само су неке од планетарних звезда које константно секу штуцне.
Контроверзном Португалцу који је тренутно без ангажмана откако је напустио Рому, то је засметало, па је јавно осудио такво понашање.
„Лепе чарапе за лепу игру. Одобрене од фудбалских ауторитета“, написао је на друштвеној мрежи Жозе пре годину дана.
„Господин специјални“ се залаже за то да фудбалери који трпе болове у мишићу листа и не прија им притисак који стварају штуцне, могу да посегну за решењем које годинама практикује Џек Грилиш из Манчестер ситија.
Наиме, репрезентативац Енглеске, иначе познат по наглашеном листу, спушта штуцне испод мишића и на тај начин избегава да прави рупе на чарапама и било какву осуду јавности.
У Суперлиги Србије један од играча који секу штуцне јесте Александар Катаи из Црвене звезде.
Поједини фудбалери направе један рез, једну рупу, има оних који направе њих неколико, а међу првима који је почео да сече штуцне је некадашњи леви бек Тотенхема Дени Роуз, који је то учинио још на Мундијалу у Русији 2018. године.
Фудбалски свет био је затечен таквим потезом, да би у наредним годинама све већи број фудбалера учинио исто.
Ипак, било је оних који су опоменути због тога као што је случај са штопером Езекјелом Гарајом. Док је играо за Валенсију, Аргентинац је опоменут од судије, и морао је да промени штуцне, иако у правилинику фудбалске игре не стоји да је забрањено сећи штуцне.
Чарапе су наведене као основна и обавезна опрема уз шортс, дрес, штитнике и копачке... Тренд или потреба или како за кога и како коме...