Кад кажем на терену мислим на то да се они и даље припремају за отварање моста између северног и јужног дела Митровице иако за то не постоји ни један једини разлог и ово се све дешава само са аспекта провокативних намера, сматра Човић.
„Поред тог постоје још четири моста и нормална је комуникација између северног и јужног дела Митровице тако да те речи које се размењују између њих, то је за јавност, да се каже ево како њих осуђује ЕУ, како ће им увести санкције… А њихове санкције односе се на мрки поглед према Приштини“, додаје саговорник Спутњика поводом размена оштрих речи између Приштине и Брисела.
Османијева је приговоре ЕУ везане за намеру отварања моста на Ибру назвала „расистичким“ а Стано узвратио упозорењем да би Приштини било боље да слуша пријатеље да не остане сама.
Санкције ЕУ – Мрки поглед према Приштини
Тај „мрки поглед према Приштини“ Вјоса Османи назива расистичким приступом и зато у Србији нико не би требало да наседа на те приче, већ да врло пажљиво пратимо ситуацију у Косовској Митровици, истиче Човић.
Јер са свим мерама које је приштински режим увео, упозорава бивши вицепремијер, већ довољно је унео и страха и неповерења код српске националне заједнице на Косову и Метохији, нарочито на северу.
Прикривање етничког чишћења Срба причом о расизму ЕУ
„Али кад Срби на југу Косова и Метохије виде све шта се догађа на северу, они више немају ни један једини разлог да размишљају о останку или опстанку на простору Косова и Метохије већ размишљају о алтернативама за одлазак. А то се зове етничко чишћење. Е сад, Вјоса Османи користи реч расистички да би колико-толико амортизовала том тешком квалификацијом оно што се стварно догађа и што је још тежа квалификација, а то је етничко чишћење српске националне заједнице на један подмукао и покварен начин. Који одговара менталном склопу и Вјосе Османи и Аљбина Куртија и ко зна којих још 'куртија' тамо“, закључио је Човић.
Стано је претходно изјавио да је затварање филијала Поште Србије кршење договора о дијалогу, а отварање моста на Ибру – експлозивно питање и да није добро што је дијалог Београда и Приштине у „сталном кризном модалитету“ и „модалитету решавања кризе“ који прати све више једностраних потеза и неконтролисаних акција које најчешће долази од администрације у Приштини.
Погледајте и: