Према званичним подацима, око 90 људи је страдало од земљотреса у Кини и Индији.
Спасиоци су стигли до првих хималајских села из којих до сада није било никаквих вести после земљотреса чији је удар износио 7,8 степени.
У лавини изазваној потресом на Монт Евересту погинуло је 18 људи.
Десетине хиљада Непалаца спава на улицама, везе су прекинуте и електричне енергије има само местимично.
Шатори и вода за пиће деле се на око 10 пунктова у Катмандуу, али је пружање помоћи отежано, због многих мањих потреса који не јењавају.
Многи су се окупили око рушевина некадашњих обележја града, попут торња Дарара из 1832. године, одакле су извучена тела десетине погинулих. Фотографишу остатке торња, али сликају и себе, на запрепашћење Непалаца који су дошли из других делова земље да се прикључе спасилачким акцијама.
Друштвена мрежа Фејсбук активирала је безбедносну карактеристику која омогућава корисницима који су се затекли у угроженом подручју да обавесте пријатеље и породицу да су добро.
И компанија Гугл, чији је један од директора страдао у лавини на Хималајима, активирао је свој систем за лоцирање корисника.
Многе земље су понудиле материјалну помоћ и послале спасилачке екипе да помогну непалским властима у спасавању.
Спасиоци су на терену и страхује се да ће биланс жртава бити већи. Овај земљотрес разорио је старе делове Катмандуа и најгори је који је погодио Непал у последњих 80 година.