Од 5. октобра 2000. године се води слична политика која се мери само успесима или неуспесима, рекао је Живковић и додао да је у првим година после 5. октобра направљен велики корак напред, а онда је од 2004. године вођена иста политика „разрокости“.
„То значи — мало Брисел, мало Вашингтон, мало Москва без идеје шта то дугорочно и средњорочно доноси Србији“, казао је Живковић новинарима током разговора са грађанима у акцији "Питајте посланика“.
Када се некоме чини да су Руси популарнији онда се окрене тамо, када се чини да је то Брисел интересантнији онда се окренемо Бриселу, навео је Живковић и напоменуо да је спољна политика ипак мање важно питање за грађане од стања у земљи.
„Русију поштујемо, волимо и неке друге осим Русије, наше усмерење мора да буде ЕУ“, истакао је он.
Поводом одлуке Административног одбора да се јавни скупови не одржавају испред републичког парламента, Живковић је рекао да је то право место за грађане да изразе своје ставове о некој ситуацији.
„Ту су се одржавали митинзи, једни, други, трећи и то треба да се настави у складу са законом који дефинише окупљање грађана“, напоменуо је Живковић и додао да грађани у разговору најчешће питају за посао, да они који раде имају мале плате, дугове, да говоре о томе како деца беже из земље и о својој забринути за стагнацију Ниша.
Грађани такође, додао је Живковић, помињу сукобе у владајућој Српској напредној странци у Нишу.
Он је додао и да је НС прва кренула у изборну кампању јер је нова партија, као и да је Ниш место ком су најпотребнији избори, које НС очекује крајем ове или почетком наредне године.