Он је за Радио-телевизију Србије изјавио да новац од миграната најчешће завршава у нечијим џеповима, то јест у области сиве економије, јер „свако ко помисли да може да заради на азилантима, остаје некажњен“.
Ђуровић је истакао да је јако важно да се не подиже тензија и не шире непроверене информације, јер нису тачни подаци који су се појавили пре неколико дана, да наша држава на мигранте троши 150 милиона евра и да ће се градити прихватни центар на југу земље.
„Ми о изградњи прихватног центра на југу Србије ништа нисмо чули. Иоле озбиљна земља не би размишљала о томе на такав начин и ми смо затечени таквом информацијом“, казао је Ђуровић.
Према његовим речима, издавање личних карата и регистрација су први кораци ка контролисању миграната. Он је оценио да се однос према мигрантима није много променио од првог таласа, који је почетком године погодио нашу земљу и додао да ће Србији ускоро бити неопходне донације ЕУ.
Подсетивши да је основан Прихватни центар за мигранте у Прешеву, он је напоменуо да се активност Центра ипак своди на евидентирање, јер помоћ и контрола изостају у урбаним центрима и близу границе.
„Такође, немамо регистрацију, као што немамо ни личне карте за тражиоце азила, и ту стојимо у месту“, навео је Ђуровић, истакавши да не види проблем у томе да се мигранти региструју и да се издају личне карте, јер је то први услов да се управља процесом миграције.
Ђуровић је закључио да је нашој земљи за сада најпотребнија солидарност, приметивши да грађани на терену, ипак, показују одређену врсту емпатије са мигрантима.