„Довољно је упоредити ефекте руске и америчке ваздушне кампање у Сирији, па да се види ко се заиста бори, а ко тако само изгледа“, рекао је Камкит.
Он је навео да Немци нису превише одушевљени придруживању борби против џихадиста.
„Немачка се бори против ДАЕШ-а, али само на папиру. Слање неколико ’торнада‘ мање је него што раде Британци и Французи. Немци су још увек спремни да се држе својих обавеза према НАТО-у, баш као што су то радили на Косову и у Авганистану“, навео је Камкин.
Министарство одбране Немачке негирало је извештаје неких медија о изградњи ваздушне базе у Турској за борбу против терориста ДАЕШ-а у Сирији.
Али, све у свему, Запад се и даље чврсто држи својих првобитних циљева у Сирији.
„Могуће је да планирају и копнену инвазију из Турске и зато наши амерички „партнери“ настављају да говоре да примирје нарушавају Асадове снаге, док радикални исламисти немају намеру да се уздржавају. Истински мир је још далеко и чини се да се западне нације још увек надају да ће применити либијски сценарио у Сирији“, додао је Камкин.
„Оне користе рат са ДАЕШ-ом само као средство да створе веће коалиције, али ако погледате претходне кампање, видећете да наши амерички ’партнери‘ ретко одрже своју реч“, закључио је Камкин.
Раније је портал „Шпигл онлајн“ написао да немачка војска рачуна на дуготрајан ваздушни рат против ДАЕШ-а у Сирији са турске територије и размишља о градњи сопствене базе у оквиру турске базе Инџирлик за своје „торнадо“ млазњаке.