Обе земље могле би да имају само користи од Трампове победе. Кроз сарадњу оне ће успети да реше главне сукобе у Европи, да победе тероризам и да сарађују са Турском, Ираном и Кином на обострану добробит.
Евентуална победа Трампа кардинално ће променити правац америчке политике према Русији. Према мишљењу аутора текста у „Хилу“ Бернхарда Клеја, то би могло да буде корисно за САД, јер Владимир Путин није демократа, али је „невероватно популаран лидер“ у Русији, који је, притом, паметан и размишља као стратег, а земља под његовом управом остаје нуклеарна супердржава и има значајну „тежину“ у светској политици.
Доналд Трамп разуме да ће спољнополитички циљеви Америке бити лакше постигнути, ако одбаци „идеолошку забринутост“, сматра Клеј. Он наводи читав низ плусева од партнерства са Русијом.
Као прво, уместо „игара заснованих на провокацијама, које би могле да доведу до катастрофалног несрећног случаја“, две нуклеарне супердржаве ће успоставити истински мир. Москва и Вашингтон могли би тако да се заједно боре против радикалног исламизма, да униште ДАЕШ и да размењују информације о плановима терориста. Та сарадња довела би и до мирног решавања „сиријског грађанског рата“, пише „Хил“.
Захваљујући заједничком раду и поверењу обе земље ће трошити мање новца за војну сферу, а моћи ће да врше јачи притисак на земље као што су Пакистан, Турска, Иран и Северна Кореја.
Европа ће бити безбедније место, јер би таква сарадња смањила потребу за милитаризацијом источноевропских чланица НАТО-а, а у Украјини би био успостављен мир.
Америчке компаније добиле би могућност лакшег приступа руским природним ресурсима, а Русија и Европа би имале корист од укидања економских санкција, сматра аутор чланка.
Вашингтон би тако могао и да удаљи Москву од партнерства са Кином, Турском и Ираном, што би Америци омогућило чвршћу позицију против Кине у преговорима о економији и Јужнокинеском мору.
„САД и свет би добили много тога од побољшања односа са Путином. Потребно је само да се разуме и схвати руска национална гордост, при чему је нужно успоставити и потом бранити ’црвене линије‘. Доналд Трамп ће са тим боље изаћи на крај него Хилари Клинтон или председник Обама, који су показали да не разумеју ни концепцију црвене линије ни националног поноса“, закључује аналитичар „Хила“.