„Овако је било: радио сам у телевизијском Јавном сервису (прочитајте Удица лажи, Фабрика лажи).
Након што сам за спољнополитички магазин ’Глобус‘, који сам између осталих уређивао и који је био моја доминантна инспирација, а којег нема више (и то је Јавни сервис: без специјализоване емисије о спољној политици. Није ли то прави показатељ колико раде да нас изолују од света!), припремио причу о земљотресу на Хаитију, преовлађујуће бавећи се историјом угњетавања те мале земље, укључила се цензура.
Не може! Не таласај! Ћути“, сведочи Милачић на почетку књиге.
„У жељи да ипак кажем то што имам, послао сам текст ’Вијестима‘, насловивши га са ’Хаити, љубави моја‘. Објављено… Вирус слободе је, онда, учинио своје“.
Ко жели више, сазнаће на промоцији која ће бити одржана у просторијама грађанског покрета „Отпор безнађу“ у Херцеговачкој улици у Подгорици.
„Буним се, дакле постојим“ наслов је предговора који је за збирку колумни Марка Милачића „Зашто Мило није битан“ написао професор Филип Ковачевић.
Марко Милачић је познати новинар и политички активиста из Црне Горе. Члан је невладине организације „Покрет за неутралност Црне Горе“. На предстојећим парламентарним изборима заказаним за 16. октобар у Црној Гори на листи је кандидата за народног посланика испред опозиционе коалиције Демократски фронт.
Милачић је као новинар радио у националном Јавном сервису Црне Горе, где је неколико година био и презентер у спољнополитичкој редакцији и један од уредника спољнополитичког магазина „Глобус“.
Писао је за црногорски недељник „Монитор“, стални је дописник регионалног политичког магазина „Недељник“, а пише редовне колумне у црногорском дневнику „Вијести“.
Учесник је бројних новинарских програма, као и семинара о политици, безбедности и људским правима у земљи и иностранству.