Истом првостепеном пресудом, Дулићев тадашњи заменик Небојша Јањић осуђен је на три године затвора, а директор „Путева Србије“ Зоран Дробњак на једну годину затвора.
Истом пресудом изречена им је и забрана обаљања послова у државним органима у трајању од по пет година за Дулића и Јањића и три године за Дробњака.
Дулић је том приликом рекао новинарима да ће наставити да се бори и да ће се жалити на ту пресуду, тврдећи да није починио никакво кривично дело.
„Очекивао сам да ће данас бити изречена ослобађајућа пресуда, јер су сви докази указивали да нема кривичног дела. Осуђен сам због Закона о планирању и изградњи, са којим немам никакве везе", рекао је Дулић новинарима испред Специјалног суда, након изрицања пресуде.
Дулић је изразио задиовољство што су новинари могли да чују да он није прибавио никакву личну имовиснку корист, нити да се у пресуди помињу „било какве милијарде“.
Ово је првостепена пресуда на коју и они и тужилаштво за организовани криминал имају право да уложе жалбу.
Суд је закључио да су оптужени криви, те да су доказани наводи оптужнице којом их тужилаштво терети за продужено кривично дело злоупотреба службеног положаја у саизвршилаштву.
Дулић је оптужен да је дао усмени налог Јањићу да се издају локацијске и грађевинске дозволе за постављање оптичких каблова словеначком предузећу „Нуба инвест“, иако оно није имало неопходну документацију у складу са Законом о планирању и изградњи и Законом о јавним путевима.
Јањић је, према оптужници, прихватио усмени налог Дулића, а Дробњак је 18. септембра 2009. издао спорне дозволе, иако за то нису били испуњени неопходни услови.
Према тврдњама Тужилаштва, издавањем захтеваних дозвола омогућено је „Нуби“ да приступи изградњи оптичке мреже каблова на државним путевима којима управљају Путеви Србије, и то на најважнијим коридорима од Београда до границе са Хрватском, Мађарском, Румунијом, Бугарском и Македонијом.
На тај начин, према ставу тужилаштва, предузеће „Нуба инвест“ је стекло доминацију над јавним путевима и њиховом експлоатацијом, а избегло је и плаћање одређених дажбина од преко два милиона динара.
Оно је стекло повлашћени положај у односу на друге заинтересоване инвеститоре који су се Министарству обраћали са истим захтевима.
Данашњом пресудом суд је закључио да су доказани наводи оптужнице, а Дулић, Јањић и Дробњак криви за кривична дела за која се терете.
Дулић, Јањић и Дробњак се оптужницом терете да су на горе наведени начин прибавили имовинску корист у износу од преко осам милиона динара.
Оптужени су за продужено кривично дело злоупотреба службеног положаја у саизвршилаштву, за које је запрећена казна од 2 до 12 година затвора.
Истрага против Дулића и осталих покренута је у септембру 2012. године.