Српски тенкисти су, осим Руса, наспрам себе имали и екипу Азербејџана, која је друга у групи, и Киргизију, која је завршила на четвртом месту.
У данашњој трци српске тобџије су се показале као најбоље — имали су чак осам од могућих девет погодака у мету.
„Време које смо постигли нам не даје превише наде за пролазак у финале Тенковског биатлона, због чега не можемо бити задовољни, али у овом тренутку су то наше објективне могућности. Знамо да су наше посаде уложиле огроман напор да у што бољем светлу прикажу способности српских тенкиста и да су дали све од себе да достојно представе нашу земљу и Војску Србије", рекао је за Спутњик Саша Стоиљковић, заменик руководиоца српске екипе.
Током трке атмосфера на трибинама је била сјајна, а за српске тенкисте здушно су навијали кувари Војске Србије, који такође учествују на Војним играма у Русији, као и белоруски војници, који се на такмичењу у Алабину традиционално највише друже са нашом тенковском репрезентацијом. Белоруси су и уочи трке пришли нашим тенкистима да им пожеле срећу и пруже подршку.
На трибинама се вијорила и српска тробојка, коју су развили наши војници, повремено се чуло: „Србија, Србија", мада су најгласније навијаче имали, подразумева се, Руси.
Традиционално, већ трећу годину заредом, колико и трају Међународне војне игре, екипа Спутњика је након полуфинала са српском екипом била на руском тенку Т-72 Б3, који наши тенкисти возе на овом такмичењу, и добила је „чврсто обећање" да ће коначно добити и писмену потврду да је прошла обуку вожње тенка и руковања тенковским наоружањем, а догодине, шаљиво додају, можда будемо и чланови српске посаде на биатлону.
Друга и трећа полуфинална трка „Тенковског биатлона" одржаће се 9. и 10. августа, а у њима ће се такмичити репрезентације Јерменије, Казахстана, Белорусије, Монголије, Индије, Ирана, Венецуеле и Кине.
Након што свих 12 полуфиналиста извози своје трке, добићемо четири најбоље екипе које иду у финале овогодишњег биатлона.
Финале ће се одржати 12. августа, на дан затварања Војних игара у Русији.
Традиционално, у свим досадашњим биатлонима, репрезентација Русије је убедљиво побеђивала, па су и ове године Руси фаворити.
У полуфиналној трци се возила тзв. штафета, а новина је да су екипе редослед гађања циљева добијале само пола сата уочи трке. Свака екипа је возила четири круга: један без гађања и три са извршењем гађања из топа бочно у покрету, као и противавионског и спрегнутог митраљеза са места.
Дужина једног круга је око четири километра, вози се један тенк на коме се наизменично смењују три посаде.
Задатак полуфиналиста је да за што краће време погоде мете, савладају маневарско земљиште — тзв. „змију", попуне обртни транспортер, пређу водену препреку, савладају брдо, прођу кроз задимљени простор и противтенковски ров, пређу бетонски мост, „чешаљ" и минско поље, савладају коси нагиб, пређу ескарпу (вертикални зид висине 90 цм).
У биатлону је учествовало 19 земаља, а у полуфинале се пласирало 12 екипа које су биле најбоље у првој фази такмичења — „индивидуалним тркама".