Бомбардери су, како је наведено, спроводили многобројна гађања навођеним ракетама по замишљеним метама, пуњења горива током лета, а извршавали су и принудна слетања на аеродроме који никада досад нису видели те авионе.
Укупно је било укључено пет аеродрома и два полигона у различитим регионима Русије, од запада до далеког истока, а први пут је био искоришћен и аеродром у Анадиру, градићу на крајњем истоку Русије.
Према оцени руских медија, ова вежба омогућила је руској војсци да прошири домет употребе руске стратешке авијације, као и да потврди своју могућност да може да изврши напад на замишљеног непријатеља који се налази на било којој тачки на планети.
Стручњаци су мишљења и да је ова вежба својеврсна порука пре свега САД, а угледни војни аналитичар и колумниста „Комсомолске правде“ Виктор Баранец сматра да, за разлику од севернокорејских ракета, за које се још увек не зна да ли су у стању да долете до америчког тла, Русија располаже наоружањем које има ту могућност.
„Ја бих рекао да је циљ ове вежбе да се охладе поједине вруће главе у Белој кући и Пентагону“, рекао је Баранец.
Авиони Ту-22М3 и Ту-95МС представљају изузетно озбиљно наоружање, додаје он, будући да је реч о суперсоничним авионима наоружаним ракетама који су у стању да бомбардују циљеве на удаљености од 3.000 километара од аеродрома.