Наиме, према подацима анкете „Иксе“ за издање „Хафингтон“, сума гласова које могу освојити на изборима партије Напред Италијо, Лега, Италијанска браћа заједно са бившом партијом хришћанских демократа, а данас покрета „Ми са Италијом“ (Noi con l’Italia – Udc) дистиже 35,7 одсто, што им потенцијално омогућава чак 299 места у Доњем дому парламента и 153 места у Сенату.
Ситуацију у Италији за Спутњик коментарише посланик парламента и члан партије Италијанска браћа, члан комисије за међународне послове Едмондо Чиријели.
„Све ове године лево оријентисане владе су веома лоше управљале државом из економске и социјалне перспективе. Осим тога, све је јако трагично испало и поводом миграционе политике. Био је усвојен низ правних норми које су отежале рад правним органима и олакшале живот криминалцима. Све ово личи на шалу, али није“, резигниран је Чиријели.
Италијански посланик објашњава да су се десноцентристи, Демократска партија и Ренци у потпуности дискредитовали у очима друштва. А да је протестни покрет Пет звезда показао своје друго лице — као левичари анархисти.
Зато, наставља Чиријели, његова партија и десничарска коалиција желе да поставе на прво место интересе Италије и да слушају потребе народа.
„Желимо поново да постанемо економски и социјално јака држава, која се бори са стабилизацију односа између Запада и Истока. Желимо нормализацију на Блиском истоку. А што се тиче унутрашње политике, ми планирамо да се позабавимо питањем безбедности и борбом против тероризма. На економском плану желимо да смањимо незапосленост и уведемо пропорцијално опорезовање грађана“, говори Чиријели.
Италијански политичар подвлачи да ће, ако десна коалиција победи, Рим спроводити политику која ће бити блиска идеологији партије „Јединствена Русија“ и председника Путина.
„Руски председник Путин је, од како је пао Берлински зид, спасио Русију од социјалне, економске и политичке катастрофе. А ми ћемо, ако будемо имали већину у парламенту настојати да се у оквиру ЕУ укину антируске санкције. Осим тога, ми можемо поново постати независни у вођењу спољне политике“, објашњава Чиријели настојања италијанских десничара.
Саговорник Спутњика закључује да би они кандидовали Ђорђа Мелонија на место премијера, имајући у виду да Берлускони може „покупити“ део гласова Демократске партије и Ренција.