„Делфини“ потопили Грчку за четвртфинале Светског првенства

© AP Photo / Manu FernandezСлавље српских ватерполиста после победе над Шпанијом
Славље српских ватерполиста после победе над Шпанијом - Sputnik Србија
Ватерполисти Србије победили су Грчку резултатом 9:3 и заузели прво место у групи А на Светском првенству у Јужној Кореји. „Делфини“ су одиграли веома квалитетан меч и обезбедили директан пласман у четвртфинале и тако добили три дана одмора.

Екипа Дејана Савића састаће се у борби за завршницу са победником меча Шпанија-Јапан, који се састају у осмини финала.

Дуел у јужнокорејском Гвангжуу обележила је одлична одбрана Србије и концентрисана игра у нападу. Почело је поготком Душана Мандића, а на крилима одличног голмана Димитрија Ристичевића, након прве четвртине смо имали два гола вишка.

Српски чувар мреже је наставио да бриљира међу стативама, док су Мандић, Огњен Стојановић и Ђорђе Лазић донели +3 на полувремену.

Занимљиво, у трећој деоници није било голова — чувари мреже су били на високом нивоу, ватерполисти неколико пута погађали стативе и пречке, па је у последњих осам минута наша селекција оверила тријумф.

Најефикаснији код Србије био је Мандић са четири поготка, два је додао Ђорђе Лазић, док су по један постигли Страхиња Рашовић, његов брат Виктор Рашовић и Огњен Стојановић.

С друге стране, по једном су се у стрелце код Грка уписивали Александрос Гунас, Јанис Фунтулис и Константинос Мурикис.

Дуел Србије и победника дуела Шпаније и Јапана на програму је у уторак.

У четвртфинале директно су се већ пласирале Хрватска, Мађарска и Италија.