Епидемија је имала свој врхунац, опада и то опадање се наставља, тврди Раулт, а преносе Новости.
Он каже да се то осликава у кривуљи у облику звона и да се то дешава у највећем броју случајева када је реч о вирусним епидемијама. Француски професор истиче да гро оваквих зараза наједном настане и исто тако ишчезне, а да се зна због чега.
„Прича о поновном скоку је фантазија измишљена на основу шпанског грипа који с овим нема никакве везе“, рекао је директор Медитеранске инфективне клинике у Марсељу.
Оградио се да би ипак требало бити опрезан јер он не може да предвиђа ствари, али и додао да датум од 11. маја који је Француска предвидела за почетак укидања изолације није чудан. Надовезао се на истраживање математичара из Сингапура који су прорачунали кривуљу која у свим земљама опада.
„У Француској ће на основу овог истраживања бити 97 одсто случајева 7. маја, а 99 одсто 19. маја“, истакао је Раулт.
Он је такође нагласио да после изласка из општег карантина треба изоловати само позитивне случајеве, али и додао да ће преношење вируса бити много слабије него до сада.
У Француској су укупно забележена 128.442 позитивна случаја, што је 1.607 више у последња 24 сата. Али, у болницама је 650 пацијената мање, и тренутно их има 26.834.
И број пацијената на реанимацији је опао за 180 оболелих и износи 4.207. Подсећања ради, на врхунцу епидемије их је било близу 7.200.
До сада је излечено 48.208 људи. За један дан је од вируса короне преминуло 427 особа, а укупан број жртава у овој земљи износи 24.087.
Прочитајте још:
- Да ли је лек познат дуже од пола века спас од коронавируса /видео/
- Француски научник поновио истраживање: Био сам у праву за лек против короне
- Представник СЗО упозорава: Ако се Србија не буде држала препорука, вирус би опет могао да букне
- Кон прогнозира: Други талас короне на јесен, а вакцина идуће сезоне и неће бити обавезна за све