Међутим, то није све. Многи су код куће, чему свједоче видео-записи са Јутјуба и Тиктока, пробушили уши или нос, и то су углавном обављали чланови њихових породица који уопште нису стручни. Многи људи, нарочито због видео-чатова, незадовољни су својим изгледом. Стручњаци тврде да промена изгледа није само досађивање. То је заправо много сложенији механизам суочавања с тренутном кризом или с неким проблемом из прошлости, пише „Арстехника“, преноси „Кликс“.
Према Олдстону Мареју са Универзитета „Рајт“, браде су повезане са идејом ратника из древних и средњовековних времена и мушкошћу. У таквим временима одрастање је било знак отпорности. Психолошки гледано, то је значило неку врсту храбрости и срдачности. Потреба за променом физичког изгледа такође би могла представљати жељу да се промени нешто што је могуће променити.
Према речима Кима Џонсона, професора на Универзитету у Минесоти, лична промена након неког догађаја савим је уобичајена појава.
„Жене које су биле сексуално злостављане често мењају свој изглед након напада. То је обновљени осећај контроле. Исто схватање се може применити и у доба пандемије. Не могу контролисати вирус, али могу свој изглед“, каже Џонсон.
За друге, промена физичког изгледа је једноставно убијање времена у изолацији. У сваком случају, кретање људи током пандемије је ограничено тако да човек може контролисати ко може да га види, а ко не. И ако промени изглед, може се десити да то нико не примети управо због изолације и смањеног кретања.
Стручњаци закључују да би експериментисање по питању физичког изгледа у овом времену могло довести до потпуно нових трендова.