Сјајни Мицић поново засенио Гудурића – Ефес пред дуплом круном!

© Фото : fiba.basketballРепрезентативац Србије Василије Мицић
Репрезентативац Србије Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 05.06.2021
Кошаркаши Анадолу Ефеса победили су Фенербахче 95:73 и повели са 2-0 у серији у финалу Суперлиге Турске.
Василије Мицић, МВП Евролиге и МВП Фајнал-фора елитног кошаркашког такмичења, поново је надиграо колегу из репрезентације Марка Гудурића, те је био један од најзаслужнијих за тријумф Ефеса.
Мицић је утакмицу завршио са 23 поена, седам скокова и седам асистенција, а најефикаснији у победничком тиму био је Род Бубоа са 26 поена.
Добар меч одиграо је и Крис Синглтон (15 поена), док је Шејн Ларкин утакмицу завршио са 11.
У пораженој екипи Нандо де Коло је постигао 14, а Гудурић је имао поен мање. Њих двојица били су једини двоцифрени у тиму Игора Кокошкова.
Селектор репрезентације Србије налази се пред губитком титулу, пошто је Ефесу потребна још једна победа да обезбеди дуплу круну.
Тадија Драгићевић и Мирослав Радуљица - Sputnik Србија, 1920, 04.06.2021
Кумови препуни анегдота: Како „преживети“ Маријупољ и да ли је Кина – „Марс“? /видео/
Утакмица је преломљена у другом полувремену које су домаћи кошаркаши добили 54:36. Фенер је одиграо јако лоше у последњим минутима у којима је Ефес направио серију 22:2.
Фенер је дошао на -2 (73:71), међутим, уследила је невероватна серија и утакмица је завршена резултатом 95:73.
Серија се сада сели у дворану Фенербахчеа који ће покушати немогуће – да од 0:2 дође до 3:2 против актуелног шампиона Европе.
Одмах након серије Игор Кокошкова, Василије Мицић и Марко Гудурић, учесници финала турског првенства, пажњу ће окренути на квалификациони турнир за Олимпијске игре који се игра у Београду од 29. јуна до 5. јула.
У последњој епизоди „Миљановог корнера“ – Тадија Драгићевић и Мирослав Радуљица – причали су, између осталог, о предстојећим изазовима и опширније погледајте на нашем Јутјуб каналу.
Српска хаубица у Шпанији – Аврамовић за Спутњик открива зашто не види себе међу „вечитима“
Легенда одлази из Санкт Петербурга – да ли је решење Џордан из Звезде?