Утакмица сезоне Филипа Петрушева

© Фото : ФИБАСрпски кошаркаш Филип Петрушев
Српски кошаркаш Филип Петрушев - Sputnik Србија, 1920, 13.11.2021
Српски кошаркаш Филип Петрушев одиграо је најбољу утакмицу у сезони у победи свог Анадолу Ефеса над Бујукчекмечеом резултатом 96:71 у осмом колу турске Суперлиге.
Ефес је уписао шесту победу у осам одиграних утакмица и вратио се на прво место, а томе је у великој мери допринео млади српски центар.
Петрушев је имао 19 поена и осам скокова, уз шут из игре од 9/12, чиме је у поменутим категоријама поставио рекорд сезоне.
На терену је провео 26 минута, а најбоље су га пратили Шејн Ларкин са 15 поена и пет асистенција и Буграхан Тунчер са 14 поена.
Василије Мицић није играо, а његова помоћ актуелном шампиону Европе није била ни потребна, јер је већ крајем друге четвртине било +15 за госте.
Предност Ефеса је наставила да расте у другом полувремену, а Бујукчекмече је морао да се помири са 25 поена заостатка по истеку последње секунде.
Највећи отпор тиму Ергина Атамана пружили су Денич Киличли са 20 поена и шест скокова и Беркај Ташкиран са 16 поена.
Српски кошаркаш Тристан Вукчевић у дресу Реал Мадрида на утакмици против Бетиса - Sputnik Србија, 1920, 13.11.2021