Правила нису иста за све: Роналдов језив старт прошао без црвеног картона /видео/

© AP Photo / Dave ThompsonКристијано Роналдо
Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 28.12.2021
Кристијано Роналдо уважава велико поштовање код судија, али на утакмици Манчестер јунајтеда и Њукасла судије су према мишљењима многих отишле предалеко јер нису оштро казниле страшан старт Португалца над Рајаном Фрејзером.
Иако је његово име синоним за успех у фудбалском свету, требало би поставити границу.
Кристијано Роналдо на 14 утакмица Премијер лиге постигао је седам голова, али није успео да помогне Јунајтеду на последњој утакмици против Њукасла.
Алан Сен-Максимен погодио је за Њукасл већ у седмом минуту и изненадио Роналда и саиграче који су од тог момента кренули агресивније да играју.
Предводио је у томе славни Португалац који је у 56. минуту свом снагом налетео на Рајана Фрејзера.
Роналдо је за изузетно груби старт добио жути картон, али делује да су судије биле сувише благе јер је у питању био снажан и агресиван налет Кристијана.
Многи верују да је Роналдо залужио црвени картон, међутим прошао је са блажом казном.
Погледајте и процените:
Едисон Кавани успео је Јунајтеду да донесе бод јер је у 71. минуту успео да изједначи на 1:1.
Резултат је остао непромењен до краја сусрета. Њукасл је одиграо можда и најбољу утакмицу од почетка сезоне, док је Кавани био херој изузетно бледог Јунајтеда.