Јокић бруталан, Богдановић солидан /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић у дуелу са Алексом Леном из Сакраменто Кингса
Никола Јокић у дуелу са Алексом Леном из Сакраменто Кингса - Sputnik Србија, 1920, 08.01.2022
Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је бруталан меч у победи Денвер Нагетса над Сакраменто Кингсима, док је Богдан Богдановић био солидан у поразу Атланта Хокса од Лос Анђелес Лејкерса.
Денвер је у ноћи између петка и суботе победио Сакраменто резултатом 12:111.
Нагетси су тиме прекинули серију од два пораза, а најзаслужнији за то био је Јокић са још једном невероватном партијом – 33 поена (13/20 из игре), 10 скокова, седам асистенција и по две украдене лопте и блокаде.
Денвер је у раној фази меча ставио Сакраменту до знања зашто је био фаворит пред почетак утакмице, па је средином друге четвртине било +20.
Кингси су успели да се током трећег квартала врате и на само четири поена заостатка, али је предност домаћина убрзо поново била двоцифрена, а гости су потпуно потонули.
Поред Јокића истакли су се још и Џеф Грин са 18 и Џамајкл Грин, Боунс Хајланд и Монте Морис са по 13 поена.
Најбољи код гостију био је Диерон Фокс са 30 поена, седам скокова и пет асистенција, а најбоље га је пратио Алекс Лен са 18 поена и десет ухваћених лопти.
Лејкерси су победили Атланту резултатом 134:118.
Богдановић је после четири меча паузе изашао из ковид-протокола и одиграо први меч, остваривши учинак од 15 поена (5/12), четири скока, две асистенције и једне украдене лопте.
Лејкерси су, баш као и Денвер, контролисали утакмицу од самог почетка и имали +19 у другој четвртини.
Хокси су успели у неколико наврата да приђу и врате се на једноцифрен заостатак, али су у једном тренутку остали без гаса и на крају претрпели убедљив пораз.
У Богдановићевој екипи најбољи је био Треј Јанг са 25 поена, девет скокова и 14 асистенција. Џон Колинс је додао 21, а Кевин Хуертер 16 поена.
Код победника истакао се Леброн Џејмс са 32 поена, осам скокова и девет асистенција. Малик Монк је имао 29, док су по 21 поен уписали Ејвери Бредли и Тејлен Хортон-Такер.
Исте вечери играо је и Алексеј Покушевски, који је учествовао у поразу Оклахома Сити Тандера од Минесота Тимбервулвса резултатом 135:105.
Још један у низу убедљивих пораза своје екипе Покушевски је обележио са седам поена, четири скока и две асистенције, за 20 минута проведених на терену.
Добра вест за младог српског кошаркаша је та да четврти меч заредом има минутажу око 20 минута, што је значајан напредак за њега у односу на почетак сезоне.
То, међутим, није помогло Тандеру против захукталих Вукова, које су до победе предводили Дианђело Расел са 27 поена и 12 асистенција, Ентони Едвардс са 24+6+7 и Карл-Ентони Таунс са 19+8+5.