Гром из Србинове ноге – у 94. минуту, за победу! /видео/

© REUTERS / DANIELE MASCOLOСрпски фудбалер Никола Миленковић у дресу Фиорентине
Српски фудбалер Никола Миленковић у дресу Фиорентине - Sputnik Србија, 1920, 10.02.2022
Српски фудбалер Никола Миленковић донео је победу Фиорентини после велике драме у четвртфиналу италијанског Купа.
Фиорентина је изненадила Аталанту у Бергаму и забележила победу резултатом 3:2.
Гости су повели преко Пјонтека у деветом минуту, али је на полувремену било 1:1 после гола Запакосте.
Домаћин је преокренуо преко Боге у 56. минуту, да би Пјонтек уписао други гол на утакмици у 71. минуту.
Мартинес Куарта је екипу из Фиренце оставио са играчем мање у 79, али је онда у 94. минуту, када су сви мислили да је све готово, Миленковић постигао један од најбољих голова у каријери.
Фиорентину у полуфиналу Купа Италије очекује окршај са бољим из дуела Јувентуса и Сасуола, када би Душан Влаховић могао да заигра против свог бившег тима.
Други полуфинални пар чине Интер и Милан.