Феликс шокирао Циципаса – за 79 минута!

© CARLOS PEREZ-GALLARDOКанадски тенисер Феликс Оже-Алијасим
Канадски тенисер Феликс Оже-Алијасим - Sputnik Србија, 1920, 13.02.2022
Феликс Оже-Алијасим освојио је прву АТП титулу победивши фаворизованог Стефаноса Циципаса у финалу турнира у Ротердаму, убедљивим резултатом 6:4, 6:2.
Оже-Алијасим је девети на АТП листи и у деветом покушају је успео да стигне до титуле, пошто је претходних осам финала за три године изгубио.
Циципас је, са друге стране, пропустио шансу да освоји осми трофеј у каријери, али и први на турнирима из серије 500.
Грчки тенисер је био потпуно подређен, од самог почетка меча, Канађанин је већ у првом гему направио брејк и рутински привео сет крају.
Старт другог сета је био идентичан, а разлика у односу на први је у томе што је Оже-Алијасим успео да направи још један брејк и без проблема је окончао дуел за укупно 79 минута проведених на терену.
Грчки тенисер Стефанос Циципас - Sputnik Србија, 1920, 28.01.2022
Циципас о оптужбама Медведева: „Ја сам жртва, он није баш најзрелија особа“
Канађанин Денис Шаповалов у свађи са судијом Карлосом Бернандесом - Sputnik Србија, 1920, 25.01.2022