Партизан без проблема против Земунаца – познати сви парови полуфинала Купа

© Sputnik / Петар ТадићДетаљ са кошаркашке утакмице између Партизана и Борца из Земуна
Детаљ са кошаркашке утакмице између Партизана и Борца из Земуна - Sputnik Србија, 1920, 18.02.2022
Кошаркаши Партизана победили су Борац из Земуна 101:48, чиме су комплетирани парови полуфинала Купа „Радивоја Кораћа“.
Изабраници Жељка Обрадовића оправдали су улогу фаворита и у борби за финале играће против ФМП-а, који је раније у току дана био бољи од Борца из Чачка.
Утакмица Партизан - ФМП игра се у суботу у 21 час, док се у првом полуфиналу, од 17 часова, састају Црвена звезда и Мега.
Партизан је у првом полувремену имао више мука него што је било ко очекивао. Најтрофејнији српски кошаркашки клуб ушао је опуштено у меч и гости из Земуна пружали су јак отпор.
Имали су предност црно-бели, али све до краја полувремена нису успевали да сломе отпор противника. Тада су серијом кошева отишли на +17 и на паузи резултат је био 47:30.
Друго полувреме Партизан је отворио серијом 9:0 и ту је практично био крај утакмице, пошто српски друголигаш није успео да се врати из заостатка од 26 поена, 56:30.
До краја утакмице предност црно-белих само је расла и на крају су уписали убедљиву и рутинску победу против Борца из Земуна.
Најефикаснији у победничком тиму био је Тристан Вукчевић са 16 поена, Дангубић је убацио 14, а Смаилагић 12 поена.
Код Борца бољи од осталих био је Бранковић са 14 поена.
Детаљ са кошаркашке утакмице између ФМП-а и Борца - Sputnik Србија, 1920, 18.02.2022