Херој замало није играо – један папир је могао да спречи магију

© AP Photo / Manu FernandezНападач Реал Мадрида Карим Бензема
Нападач Реал Мадрида Карим Бензема - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2022
Карим Бензема, фудбалер Реал Мадрида, постигао је три гола против Челсија у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона, а постојала је могућност да уопште не изађе на терен.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Карим Бензема на невероватан начин донео је победу Реал Мадриду у Лондону (3:1), а меч је могао да се заврши потпуно другачије јер је фудбалер наљутио тренера Карла Анћелотија.
Како би ушли на стадион сви чланови тима укључујући и фудбалере морали су да имају акредитацију коју је Бензема изгубио, због чега се Анћелоти нашалио и рекао да неће да пусти Француза да игра.
„Рекао сам му да неће играти вечерас јер је изгубио акредитацију без које не може да се уђе на стадион“, открио је непознати детаљ Анћелоти.
Бензема је ушао на стадион и на истом затресао мрежу два пута у првом полувремену (21. И 24. минут) , да би већ у 46. минуту комплетирао хет-трик. Ништа од тога не би било могуће да масер Реал Мадрида није пронашао акредитацију.
„Све је спасио наш масер. Он је пронашао Каримову акредитацију и сви смо се смејали након тога. О Кариму немам превише тога да кажем, он је заиста фантастичан“, рекао је Анћелоти.
Маестрални Француз тренутно има 11 голова у осам утакмица Лиге шампиона и дефинитивно је главни шраф тима.
Фудбалери Челсија имаће изузетно тежак задатак у другој четвртфиналној утакмици, поготово ако Бензема остане у истом расположењу.
„Карим Бензема је све бољи из дана у дан, он је као вино“, описао је Анћелоти Француза.
Бензема је „ифтарио“ односно појео први оброк за цео дан тек 13 минута пре почетка утакмица, да би касније без проблема постигао три гола.
Француз је веома посвећен исламу и пости сваки рамазан.
Партизан - АЕК - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2023
Дан када се одиграла најпркоснија фудбалска утакмица у историји – усред Београда /фото, видео/