Манчестер био спреман да слави – а онда је Бензема лансирао Реал у финале Лиге шампиона

© AP Photo / Bernat ArmangueРеал Мадрид Манчестер сити
Реал Мадрид Манчестер сити
 - Sputnik Србија, 1920, 04.05.2022
Фудбалери Реал Мадрида изборили су финале Лиге шампиона после драматичне победе против Манчестер ситија резултатом 3:1 (6:5) након продужетака на „Сантјаго Бернабеу“.
Фудбалери Реал Мадрида и Манчестер ситија већ у првим минутима у првој полуфиналној утакмици Лиге шампиона приредили су спектакл, али су зато у реванш меч ушли далеко другачије.
На испуњеном „Сантјаго Бернабеу“ одлучивало се о другом финалисти, с обзиром на то да је Ливерпул први обезбедио своје место.
Манчестер је био ближи јер је имао предност од 4:3 из прве утакмице, а још ближе су били када се прво полувреме реванш утакмице завршило без голова.
Истина, запретио је већ у четвртом минуту Карим Бензема после асистенције Данијела Карвахала, али ударац главном није био ни близу најбољег прослављеног Француза.
Оштро се играло на обе стране, па се само чекао сукоб који се и догодио у деветом минуту утакмице.
Емерик Лапорт је био оштар, а затим га је Лука Модрић одгурнуо након чега су обојица фудбалера зарадили по жути картон.
Није ни Манчестер желео да губи време, па је стигла прва узбуна преко Бернанда Силве, међутим сигуран је на голу био Тибо Куртоа.
Само три минута касније пробао је да гађа угао гола Реала и Габријел Жесус, али изостала је прецизност и резултат је и даље био непромењен, што је ишло у корист Ситија.
Вребао је прилику Бензема и пред сам крај полувремена у 43. минуту послао је снажну лопту, али поред гола гостију.
Прва деоница игре завршена је без голова, очекивано без ризика који ниједном тиму не би ишао у прилог.
Знатно бржим темпом ушло се у друго полувреме и деловало је да ће Реал успети да озбиљније запрети.
У 52. минуту је до лопте дошао Лука Модрић, али његов шут је изблокиран, да би неколико минута касније запретио и Винисијус, али безуспешно.
Чекао је Манчестер тренутак када ће наплатити бледе нападе Реала што се и догодило у 73. минуту када је Бернандо Силва постигао гол за 1:0 и укупних 5:3.
© AP Photo / Manu FernandezРеал Мадрид Манчестер сити
Реал Мадрид Манчестер сити - Sputnik Србија, 1920, 04.05.2022
Понестајало је времена за Реал, али онда је маестрални Бензема у 90. минуту додао лопту Родригу који је изједначио.
Права драма уследила је већ на старту надокнаде времена, а поново је главни режисер био Родриго који је на невероватан начин постигао још један гол.
Ушло се у продужетке, а далеко више самопоуздања у тим тренуцима имали су фудбалери краљевског клуба који су их и изборили.
У 93. минуту превише је био оштар Рубен Дијаш који је у казненом простору направио фаул над Бенземом, а судија је показао на белу тачку.
Херој Реала, Карим Бензема преузео је одговорност, стао на белу тачку и поред асистенције уписао и испоставиће се одлучујући гол за победу.
У 107. минуту Фил Фоден је имао прилику да донесе нову драму, али је сјајно одбранио Куртоа.
Шансе су се након тога ређале на обе стране, али је Реал сачувао невероватно стечену предност и пласирао се у финале Лиге шампиона.