Илић је „осетио тренутак“, а ЦСКА је то наплатио /видео/

© AP Photo / Darko VojinovicСаша Илић, фудбалер Партизана
Саша Илић, фудбалер Партизана - Sputnik Србија, 1920, 26.07.2022
Саша Илић, легендарни фудбалер Партизана, који тренутно седи на клупи ЦСКА из Софије, повукао је прави потез када је у 76. минуту меча против Черно мореа увео у игру Асена Дончева, који је свега шездесетак секунди касније постигао одлучујићи погодак - 1:0 (0:0).
ЦСКА из Софије налази се на врху табеле бугарског првенства после три одиграна кола, заједно са Лудогорецом.
Према писању тамошњих медија игра клуба из Софије није на неком претераном нивоу, али су резултати солидни у прва три кола домаћег шампионата – две победе и реми.
У дербију трећег кола на стадиону бугарске армије тим Салета Илића, који је напустио клупу Чукаричког, после чега је потписао уговор са ЦСКА, успео је да слави ефектним голом Асена Дончева.
Директан кривац затакав епилог био је некадашњи мајстор у копачкама са бројем 22 на леђима, јер је „осетио тренутак“, а његов тим је то наплатио.
У 75. минуту Илић је уместо Тибоа Виона увео у игру поменутог Дончева, а он је после минут проведених у игри у првом додиру са лоптом успео да пронађе пут до мреже Черно мореа.
Лопта се уз помоћ стативе одбила у гол и завршила иза леђа голмана гостију. Био је то први гол Асена Дончева у сениорском фудбалу.
После минималног тријумфа ЦСКА из Софије се окреће европским обавезама. У четвртак ће Саша Илић и његови изабраници одиграти реванш меч другог кола квалификација за Лигу конференције, а противник је екипа Ђорђе Петров.
Први сусрет који је одигран у Скопљу протекао је без погодака.