Партизан - АЕК - Sputnik Србија

Црни Партизан тоне све дубље – „кифла“ Француза га послала у нижи ранг

Фудбалери Партизана испали су из квалификација за Лигу Европе, након што у Хумској нису успели да савладају АЕК из Ларнаке – 2:2 (први меч 1:2). Водили су црно-бели двапут, али су Кипрани успели да се врате и да на крају елиминишу вицешампиона Србије, којем за утеху остаје да се бори у плеј-офу за Лигу конференције.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Само је питање да ли са Илијом Столицом на клупи....
Партизану је пресудио прелеп гол Фаража у 57. минуту, који је након што је нанизао неколико играча, „кифла“ ударцем матирао Поповића и разбио све наде црно-белих да могу до плеј-офа Лиге Европе.
Овако ће црни Партизан, који има само једну победу у свим такмичењима ове сезоне играти у плеј-офу Лиге конференција против Хамруна с Малте који је после пенала елиминисао Левски.
Није било лако фудбалерима Партизана, упркос томе што играју пред својим навијачима, јер је од почетка сусрета са трибина у Хумској „загрмело“ – „Управ напоље, управа напоље“. На тај начин су навијачи јасно ставили до знања шта мисле о раду управе и резултатима клуба који већ пет година живи у сенци Црвене звезде, а сада се клуб практично већ на самом старту сезоне под командом Илије Столице опростио од титуле, а остао је и без Лиге Европе.
Партизан је храбро ушао у реванш са Кипранима, чијом је одбраном командовао бивши капитен Црвене звезде и репрезентативац Србије Ненад Томовић.
Борио се Томовић са Рикардом на старту и „показао му зубе“, упркос чињеници да има чак 35 година. Ипак, управо је Рикардо био кобан по Кипране у 24. минуту, када се лукаво искрао одбрани, избегао офсајд замку и са неких 18 метара успео је, у свом стилу, да закуца лопту у мрежу.
Ерупција одушевљења у Хумској, али свега неколико секунди, а онда и стандардни повици – „Управа напоље, управа напоље“.
Поменутим резултатом отишло се на одмор.
А онда је од 51. до 57. минута уследило право лудило у Хумској и „ватромет“ голова. Чак три поготка за непуних шест минута, што Хумска дуууго није видела.
У 51. минуту је погодио Гјурксо, али се стиче утисак да је у питању аутогол Марковића који је у намери да спречи ривала проследио лопту у сопствену мрежу.
Ипак, тај шокантан гол није убио наду црно-белих, који су одмах кренули по ново вођство и преко Гомеша су и успели.
Дијабате је прво маестрално по десној страни „промешао“ ривала и уследио је фантастичан центаршут десном ногом, а репрезентативац Зеленорских острва је направио фантастичан „трзај“ главом и лопта је завршила у мрежи – 2:1.
Ту голеади у Хумској није био крај. Поново само 180 секунди касније се затресла мрежа Поповића. Страшан „слалом“ Фаража који је нанизао тројицу, четворицу дефанзиваца Партизана и левом ногом је погодио даљи угао Пповићевом гола за ново изједначење – 2:2.
Имао је Партизан довољно времена, али не и идеје да стигне до новог гола и новог вођства. Преко 30 минута, али за то време само статива Квинсија Менига у 75. минуту.
Премало, али у овом тренутку је то очигледно Партизанова реалност, који пред 10.802 навијача није успео да савлада АЕК из Ларнаке у двомечу.
© Фото : Приватна архива Партизан
Партизан - Sputnik Србија, 1920, 11.08.2022
Партизан
Остаје да се види каква је судбина тренера Илије Столице, као и управе, против које су навијачи константно скандирали „Управа напоље“.
22:53 11.08.2022
94' - КРАЈ! Партизан завршио причу у Лиги Европе
Готов је сусрет у Хумској, а АЕК Ларнака је екипа која иде у плеј-оф Лиге Европе. После ремија 2:2, са трибина у Хумској 1 је наставило да се ори: „Управа напоље“.
22:49 11.08.2022
90' - Три минута наде
Још свега 180 секунди играће се у Хумској. Толико још наде има за Партизан.
22:42 11.08.2022
84' - Нова измена у Партизану
Гомеш је показао Столици да не може више, уместо њега у игри је Баждар.
22:41 11.08.2022
83' – Рука Гомеша
Покушао је Рикардо Гомеш атрактивно из волеја да захвати једну лопту са стране, али је уместо тога у паду играо руком што је видео главни судија.
22:37 11.08.2022
79' - Лутовац у игри
Извео је Илија Столица Квинсија Менига из игре, а на терену је Александар Лутовац.
22:36 11.08.2022
76' - Статива Менига
Квинси Мениг успео је да уздрма стативу ударцем по земљи. Штета!
22:34 11.08.2022
75' - Пирић бржи од Дијабатеа
Кенан Пирић, голман АЕК-а успео је да заустави напад Партизана јер је на време истрчао и стигао до лопте пре Дијабатеа.
22:30 11.08.2022
73' - Време пролази, ништа се не дешава
Без конкретне идеје је тренутно Партизана, а у прилог му не иде што време цури и ближи се елиминација-
22:23 11.08.2022
65' – Гомеш себичан
Могао је Гомеш далеко боље да реагује и да упосли неког од саиграча, али је шутирао са 18 метара право у руке голмана АЕК-а.
22:20 11.08.2022
63' – Урошевићу жути
Капитен Партизана Урошевић зарадио је јавну опомену, то је други жути картон за црно-беле у овом мечу.
22:15 11.08.2022
57' - ГОЛ! - 2:2 - АЕК опет изједначио
Нема краја шоковима на стадиону у Хумској. Фараж је резантним ударцем левом ногом погодио десни угао Поповићевог гола. Претходно је Француз нанизао тројицу, четворицу играча и сместио је лопту у небрањену мрежу.
22:12 11.08.2022
54' – ГОООЛ! Поново води Партизан и поново Гомеш!
Тек што су стигли на центар да изведу лопту после примљеног гола, црно-бели су успели поново да дођу до прености. Дијабате је "Ломио" дуго по десној страни ривале, уследио је савршен центаршут десном ногом, а Рикардо је маестралним "трзајем" главом успео да пошаље лопту у малу мрежу.
22:10 11.08.2022
51' – ГОООЛ - 1:1! Шок з Хумској АЕК изједначио
Марковић је у покушају да спречи Лопеза, матирао сопственог голмана.
22:08 11.08.2022
50' – Вујачићу се указује помоћ
Прекинут је меч у Хумској након што је дефанзивац Партизана Вујачић остао да лежи на трави. На срећу са њим је све у реду и он ће после указане лекарске помоћи наставити утакмицу.
22:07 11.08.2022
48' – Партизан се извукао
АЕК је имао прилику да изједначи на старту другог полувремена, али је одбрана после провитно слабе реакције успела да пошаље лопту у корнер.
22:06 11.08.2022
Туча навијача и полиције
Немиле сцене виђене су током полувремена у Хумској где је полиција ушла на Источну трибину, ближу северној, и дошло је до сукоба са навијачима.
22:04 11.08.2022
46' – Почело је друго полувреме
Настављен је сусрет у Хумској.
21:48 11.08.2022
Полувреме – 1:0!
Готово је прво полувреме, а Партизан је на одмор отишао уз аплауз навијача и вођство резултатом 1:0.
21:46 11.08.2022
45' – Још два минута
Судија у Хумској показао је да ће прво полувреме бити продужено за 120 секунди.
21:42 11.08.2022
42' – У Хумској скоро 11.000 навијача
Стигла је званична информација из Хумске да се на стадиону налази 10.802 навијача.