Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.

Пери давао наду па угасио Црну Гору

© Фото : ФИБАЦрна Гора Немачка
Црна Гора Немачка - Sputnik Србија, 1920, 10.09.2022
Репрезентација Црне Горе завршила је учешће на Евробаскету поразом од Немачке у осмини финала резултатом 85:79
Изузетно је тежак задатак у осмини финала Евробаскета добила Црна Гора, а Немачка од старта правдала улогу фаворита.
После прве четвртине, Немачка је имала девет поена предности, али су Црногорци потпуно стали и на старту наредне деонице.
Осам везаних испуштених напада имала је Црна Гора и пред крај првог полувремена утакмица као да је већ била готова јер су Немци водили резултатом 42:19.
Трећу деонице Шрудер одмах отвара тројком, али онда је уследило невероватних неколико минута за Црну Гору.
Праве серију од 11 поена, али чим су смањили разлику на 15 поена Немци силовито одговарају.
Сјајни Кендрик Пери је упоран и одбија да потпуно допусти Немцима да преузму утакмицу. На средини последње деонице Пери везује две тројке!
Нажалост по Црну Гору, спремила је Немачка одговор када је разлика од само седам поена упалила аларм.
Црногорци више нису дозвољавали већу предност, али ни Шрудер није дозвољавао већу опасност која би направила изненађење.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Могла је Црна Гора у завршници да направи праву драму после украдене лопте, али Пери прави неспортски фаул.
У последњој секунди Пери поново даје тројку али која ништа не мења.