„Српска хоботница“ је поново одушевила Америку /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 14.09.2022
Српски голман Ђорђе Петровић поново је пружио вансеријску партију у америчкој МЛС лиги, упркос поразу свог Њу Ингланд Револушна на гостовању Хјустона резултатом 3:1 (1:0).
Бивши чувар мреже Чукаричког одбранио је једанаестерац, и имао је још осам одбрана, али ни то није помогло његовој екипи да избегне пораз.
Играо се 33. минут када је главни арбитар показао на белу тачку, а Фереира је ухватио залет. Ипак, „српска хоботница“ која блиста у дебитантској сезони у америчкој МЛС лиги је била на висини задатка и успела је да заустави тај ударац.
У трансу су били амерички коментатори после фантастичне интервенције талентованог голмана, пред којим је очигледно светла будућност уколико настави вредно да ради.
Ипак, ни вансеријска партија Петровића није била довољна да његов тим остане непоражен у мечу 31. кола МЛС лиге.
Само четири минута од одбрањеног једанаестерца Кинтеро је успео да затресе мрежу Њу Ингланд револушна и да обезбеди домаћин гол предности до одласка на одмор.
У наставку је Жил из пенала успео да изједначи у 63. минуту, али је Пиколт са два гола из игре успео да постави коначних 3:1.